Petícia za slobodnú voľbu v očkovaní

Naposledy aktualizované: 23.IV.2011 o 22:06

       Touto petíciou chceme dosiahnuť:

  • zmenu povinného očkovania na dobrovolné, naďalej bezplatné a dostupné všetkým, čo oň prejavia záujem.
  • dodržiavanie Dohovoru o ľudských právach a biomedicíne, ratifikovaného SR s platnosťou od 1.XII.1999, zaručujúceho právo na ochranu zdravia, ale nie povinnosť podrobiť sa akémukoľvek zdravotníckemu zákroku.
  • dodržiavanie čl. 24 Ústavy SR o slobode myslenia, svedomia, náboženského vyznania a viery, ktorý považujeme za porušený neinformovaním občanov o zložení vakcín, v ktorých sú okrem iného nervové jedy, ťažké kovy, rakovinotvorné látky, geneticky manipulované organizmy ako aj bunkové tkanivá pochádzajúce z tiel umelo potratených detí.

 

Znenie Petície + podpisový hárok:

       V prípade, že neviete, ako Petíciu predstaviť svojim priateľom, známym alebo príbuzným, môžete sa inšpirovať tu: Príbalový e-mail k Petícii za slobodnú voľbu v očkovaní.

 

Prečo je dôležitá a potrebná slobodná voľba v očkovaní?

       To sa dočítate v trojdielnom seriáli článkov: 1. časť, 2. časť, 3. časť.

 

Ako a kde sa dá Petícia podpísať?

       V tejto chvíli možno podpísať Petíciu už len ručne (perom na papier - podpisový hárok). Do 24.V.2010 bolo možné podpísať Petíciu aj nezaručeným elektronickým podpisom na stránke changenet.sk, avšak nešťastná novela Zákona o petičnom práve urobila všetky tieto podpisy neplatnými. Prosíme preto aj všetkých "elektronických" signatárov, aby podpísali petíciu na papierový podpisový hárok. Ako?

  1. V prvom rade treba využiť možnosť podpísať petíciu na verejných podpisových miestach. Pre tých, ktorí majú vo svojom okolí jedno z verejných podpisových miest, bude jednoduchšie petíciu podpísať tam. O zasielanie petície do "zberne" podpisov sa potom nemusia vôbec starať a nič ich to nestojí.
  2. Môžete sa stať Vy sama/sám zberateľkou/-om podpisov, ktorá/-ý ich odošle do "zberne" podpisov, prípadne môžete zriadiť (alebo pomôcť zriadiť) nové verejné podpisové miesto vo svojom okolí. Viac k tomu na stránke "Ako sa pripojiť?".
  3. Petíciu si môžete vytlačiť a podpísať aj ako jediná osoba na danom podpisovom hárku, následne zaslať poštou na adresu uvedenú v pätičke podpisového hárku. V prepočte na jeden podpis sú potom náklady na poštovné dosť vysoké, ale aj toto je legitímny spôsob.

 
       Pri podpisovaní Petície treba dbať na to, aby:

  1. prinajmenšom meno, priezvisko a adresa trvalého pobytu boli napísané ČITATEĽNE, najlepšie paličkovým písmom. Ak to tak nebude, orgán verejnej správy, ktorému Petíciu doručíme, nemusí (a asi ani nebude) podpisy s nečitateľným menom, priezviskom a adresou považovať za platné.
  2. adresa bola plnou adresou, t.j. bola tam uvedená aspoň ulica s orientačným číslom (v menších obciach popisné číslo bez ulice, keď v nich ulice pomenované nie sú, napr. "č.p. 77") a plný názov mesta/obce (bez skratiek, tzn. nie BA, ale Bratislava, nie B:Bystrica, ale Banská Bystrica, nie Kys.N.M., ale Kysucké Nové Mesto). Je dobré uviesť aj PSČ, obzvlášť ak názov obce nie je v rámci Slovenska jedinečný.

 

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com