Zápal mozgových blán po očkovaní MMR vakcínou Priorix

28.04.2012 13:25

Janka zo Stredného Slovenska

 

       V mesiaci december 2011 som bola hospitalizovaná s 10 ročným synom v nemocnici, nakoľko mu bol diagnostikovný zápal mozgových blán... Predtým, v polovici novembra 2011 bol preočkovaný na 10-ročnej prehliadke na MMR (= Measles, Mumps, Rubella = osýpky, príušnice, ružienka - pozn. red.). Následne nás cca za dva-tri týždne po očkovaní, teda v nedeľu 4.XII.2011 hospitalizovali s podozrením na zápal pľúc a do pondelka to malo taký rýchly klinický priebeh, že mu hneď robili lumbálku, lebo sa to zvrtlo na podozrenie zo zápalu mozgových blán. Začalo to úplne nevinne, takým slabým
pokašliavaním. Tak som mu pre istotu dávala mukolitický (odhlieňovací - pozn. red.) sirup asi 4 dni. Potom však dostal v piatok teplotu, tak sme boli u detskej lekárky, ktorá fakt nič nezanedbala. Nakoľko bol predtým v kontakte so susedom so zápalom pľúc (to sme samozrejme nevedeli - len pokašliaval), tak ho poslala pre istotu na RTG (röntgen - pozn. red.), lebo posluchovo bol čistý. Snímok bol negatívny, tak mu ešte urobila z krvičky rýchle CRP vyšetrenie na zápalové ukazovatele. To mal len veľmi mierne zvýšené a celé to teda uzavrela ako virózu.

       Teda sme domov prišli s Brufenom a vitamínmi. Lenže cez sobotu som nestíhala zrážať teploty, striedala som po 4 hodinách Paralen a Brufen. Mal však najviac 38,8 °C, teda žiadne štyridsiatky. Ale čo bolo divné, že stále spal, prespal celú sobotu a nedeľu doobeda. Pobolievala ho trošku hlavička, ale nič tragické a krk mal celý čas voľný. To spanie ma však strašne znervózňovalo, tak som zavolala na pohotovosť a kázali nám prísť sa ukázať. Odtiaľ nás hneď poobede hospitalizovali a posluchovo sa už zdal zápal pľúc na jednej strane, tak mu nasadili ATB do žily, aby rýchlo zabrali.

       No a ráno na vizite sa už primár vyjadril, že sa mu zdá "meningitický"... skoro som odpadla od hrôzy - zlatá nevedomosť... Už ho bolela šija, ale
len vtedy, keď mu ňou manipulovali. Tiež sa nemohol v sede predkloniť a podobne, ale hlavička ho vôbec nebolela (tieto príznaky však môžu byť aj pri teplotách). Robili mu hneď potom lumbálnu punkciu a rozbor likvoru poukazoval na určité hodnoty pri meningitíde, našťastie nie bakteriálnu formu ale len vírusovú.

       Hneď dostal iné ATB. Ale to nebolo všetko. Malý mal v lete na ruke kliešťa, našli sme ho okamžite, nebol ešte ani nasatý a miesto
nebolo začervenané. Dokonca sme ho šli vybrať k lekárke - pre istotu. Takže zostalo v hre aj to, či ten zápal nespôsobil kliešť a či sa nejedná o boreliózu - ktorá ho mohla vlastne vyvolať. Tri týždne sme čakali na výsledky z Banskej Bystrice, ktoré boreliózu vyvrátili. Celý čas v nemocnici mal v ruke kanylu a dostával ATB priamo do žily - vraj pre istotu kôli podozreniu z tej boreliózy a potom užíval silné ATB v tabletkách - kým neboli výsledky.

       Alarmujúce však je, že bol asi pred dvoma týždňami pred vypuknutím choroby očkovaný na MMR - na tento môj argument však lekári reagovali kategoricky zamietavo. Keď tu čítam tie skúsenosti a negatívne názory na očkovanie, tak začínam mať vážne pochybnosti, či to spolu nesúviselo... Povedala by som priam, že začínam byť presvedčená o súvislosti. Dovolím si citovať jednoho pána, čo sa vyjadroval k MMR vakcíne na inej diskusii:

"Živá vírusová vakcína MMR samozrejme môže tiež spôsobiť meningitídu. Špecialista je na to mumpsová zložka. Osýpková zložka zase spôsobuje encefalitídu. Princíp živej vakcíny je trochu iný než som spomínal, nevypína imunitu ako neživé vakcíny, ale ju "len" preťaží troma vírusmi z ktorých 2 majú samé o sebe schopnosť narušiť fungovanie imunitného systému na niekoľko týždňov (najmä vírus rubeoly a osýpok). Je už len akademickou otázkou, či meningitídu spôsobil niektorý vírus z vakcíny, alebo nejaký "náhodný okoloidúci" v zmysle hesla "kde sa štyria bijú, piaty vyhráva" (štyria je myslené: imunitný systém vs 3 vírusy z vakcíny naraz)."

       Ja rozhodne neviem, či zápal mozgových blán u môjho syna spôsobilo práve preočkovanie na MMR, ale po prečítaní niekoľkých článkov začínam mať vážne pochybnosti do budúcna. Tento mesiac (apríl 2012) sme boli na plánovanej alergologickej kontrole, kde máme veľmi serióznu pani doktorku. Ona prvá (a dá sa povedať, že jediná) zareagovala ľudsky a pripustila (nepotvrdila) súvis medzi očkovaním a následným ochorením. Žiaľ, vzhľadom na odstup času už ťažko niečo preukázať, resp. relevantne zistiť. Objednala nás na hĺbkové testy a vyšetrenia, ona jediná celú situáciu nezľahčuje a nezatvára pred ňou oči. Taktiež zakázala akékoľvek následné očkovanie. Kiež by sme takých lekárov mali viac.

       Syn je našťastie v poriadku aj keď si uvedomujem, že je ešte len krátky čas od ochorenia. Nezostáva mi nič iné, len dúfať. O jednom som však presvedčená: očkovať ho už nedám.

       Napísať tento príspevok som sa rozhodla na základe telefonátu so sestrou, ktorá žije v Londýne a momentálne rieši dilemu, či očkovať dcérku proti MMR - moje stanovisko k tejto veci vďaka vlatnej skúsenosti je jasné - NIE. Môjmu dieťaťu išlo o život...

 


Zverejnenie tohto článku (grafická a typografická úprava + pravopisná korektúra) zabralo správcovi www.slobodaVockovani.sk približne 30 minút čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, môžete našu činnosť podporiť.

 

Diskusia: Zápal mozgových blán po očkovaní MMR vakcínou Priorix

Re:neškodná vakcína

andata 06.05.2012
je mi to velmi luto a je to ako hovorite.... vsetko je z ockovania alergie, cukrovka, epilepsia, autizmus, hyperaktivita u deti atd... a nehovoriac o rakovine..... ved tie ockov. vakciny obsahuju ortut a ine tazke kovy, hlinnik ato je najhorsie v tele..... ale ta ortut je asi najjjjjjhorsia

Re:Re:neškodná vakcína

yoshi 07.05.2012
Aj ja si myslím, že ortuť je najhoršia, kolko ľudí má amalgánové plomby a ani nevedia, že majú otravu ortuťou, samozrejme nie akútnu ale chronickú, a majú zdravotné problémy a doktori pchajú do nich zbytočne lieky, lebo nevedia určiť príčinu, len poznajú príznaky.

Re:Re:neškodná vakcína

katka 28.11.2014
Jasne ľudia za všetko môže očkovanie!!!! :-D tak neockujte svoje deti. A ďalej žite s tym ako dobre pre nich robíte. Veľa zdravia vám želám.... Ozaj úprimne. Držte sa.
<< 1 | 2

Pridať nový príspevok

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com