Vláda USA nariadila vedeckým časopisom cenzurovať zistenia z pokusu so smrteľne nebezpečnou vtáčou chrípkou

27.12.2011 20:18

NaturalNews.com - 26.XII.2011 - Jonathan Benson

 

       Pôvodný článok "US government orders scientific journals to censor findings of deadly H5N1 bird flu experiment"
       z angličtiny preložil Ing. Marián Fillo.

 

       Po pohrávaní sa s myšlienkou zamedziť verejnosti prístup ku kriticky dôležitým informáciám, odhaleným ako súčasť pokusu s vírusom vtáčej chrípky H5N1, sa vláda USA teraz rozhodla, že určité podrobnosti tohto kontroverzného výskumu budú stiahnuté z dvoch vedeckých časopisov. Britský denník Guardian oznámil, že časopisy Science (Veda) a Nature (Príroda) pracujú na odstránení určitých podrobností z článku o tomto výskume, ktoré by teroristi mohli využiť na vytvorenie biologických zbraní.

       Táto aféra vznikla výskumom Dr. Rona Fouchiera z Erasmovho zdravotníckeho strediska (Erasmus Medical Centre) v Holandsku, ktorý úmyselne vytvoril smrteľne nebezpečný kmeň chrípkového vírusu H5N1, schopný šíriť sa medzi cicavcami, ľudí nevynímajúc. NaturalNews.com minulý mesiac priniesol správu o tejto úmyselnej "militarizácii" vírusu vtáčej chrípky, keď vláda stále ešte zvažovala, čo robiť s novými poznatkami. Viď http://www.naturalnews.com/034228_bioterrorism_flu_strain.html (a tiež iný článok, k tejto téme, ktorý v slovenskom preklade vyšiel na www.slobodaVockovani.sk: "Vedci vyvinuli nový kmeň vírusu vtáčej chrípky H5N1, ktorý môže zabiť milióny ľudí" - pozn. prekl.)

       Podľa webovej stránky Science Insider (prevádzkovanej Americkou akadémiou umení a vied (American Academy of Arts and Sciences) - pozn. prekl.) povedal Dr. Fouchier novinárom, že úmyselná mutácia vírusu H5N1, ktorú vytvoril so svojím teamom je "pravdepodobne jedným z najnebezpečnejších vírusov, aké je vôbec možné vyrobiť." Predseda Federálneho vedeckého poradného výboru pre biologickú bezpečnosť (US National Science Advisory Board for Biosecurity = NSABB) Paul Keim k tomu dodal:

"Nenapadá ma iný choroboplodný organizmus, ktorý by vyvolával toľké obavy ako tento. Myslím, že v porovnaní s týmto sa antraxu (sneti slezinovej) vôbec netreba báť."

       Jediný problém ohľadne stiahnutia týchto citlivých informácií na podnet vlády USA však je, že už boli zverejnené a diskutované na niekoľkých konferenciách. Inými slovami: vláda USA sa snaží "zavrieť dvere na stajni po tom, čo kôň už zdupkal," čím sme citovali slová bývalého vrchného virológa britského Štátneho ústavu pre biologické štandardy a kontrolu (National Institute for Biological Standards and Control) Johna Wooda.

       Oba časopisy údajne pracujú na zverejnení upravenej verzie svojich článkov o tomto výskume, ktoré neobsahujú podrobnosti o vykonaných pokusoch, ani o tom, ako sa výskumníkom podarilo vyvinúť tento vysoko smrteľný kmeň vírusu. Niektorí výskumníci však stále budú mať prístup k pôvodným článkom v necenzurovanej podobe.

       Richard Ebright, profesor molekulárnej biológie na Rutgersovej univerzite (Rutgers University) v Newarku, štát New Jersey (USA), k tomu povedal:

"Navrhnuté opatrenia nie sú ničím iným, než záležitosťou public relations (vzťahov s verejnosťou), dymovou clonou, ktorej účelom je vytvoriť dojem, že vláda problém rieši, aby tým minimalizovala negatívne reakcie verejnosti a vyhla sa požiadavkám na účinnú reguláciu."

 

Zdroj:

 


Preklad a zverejnenie tohto článku zabrali prekladateľovi približne 1 hodinu čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, môžete našu činnosť podporiť.

 

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com