Súd v Rimini (Taliansko) rozhodol, že autizmus u dieťaťa bol spôsobený očkovaním. Ministerstvo má zaplatiť odškodné

17.05.2012 14:00

Initiative Citoyenne - 26.IV.2012

 

       Pôvodný článok "Cas d'autisme: pour le tribunal de Rimini, „c'est la faute du vaccin“"
       z francúzštiny preložila Mgr. Veronika de Groote, MA (Bioethics)
       a jazykovo upravil Ing. Marián Fillo.

 

       Súd v Rimini (Taliansko) v rozpore s doterajšími teóriami rozhodol, že autizmus u istého dieťaťa bol spôsobený očkovaním. Tento rozsudok (č. 2010/148, spis č. 2010/0474, kniha č. 2012/886) uznal proti ministerstvu zdravotníctva podanú žalobu rodičov, ktorí požadovali odškodnenie za trvalé zdravotné postihnutia, spôsobené u ich dieťaťa očkovaním.

       Ide o očkovaciu látku MMR (proti osýpkam, príušniciam (mumpsu) a ružienke). Podľa rodičov sa príznaky autizmu u ich syna objavili po očkovaní, a to práve v deň očkovania, ako sa možno dočítať v rozsudku. Po návrate z kliniky v Riccione 26.III.2004 začalo dieťa prejavovať znepokojujúce príznaky (hnačka a nervozita) a potom v rokoch 2004 a 2005 začalo prejavovať známky ťažkého duševného postihnutia až po uznanie plnej 100%-nej invalidity dňa 7.VIII.2007. Tieto zdravotné následky pripísal očkovaniu znalec Niglio už v júni 2008 a potvrdil ich o rok neskôr znalec Montanari.

       Súvislosť očkovania MMR vakcínou so vznikom autizmu je podľa rozsudku "vedecky značne pravdepodobná". Rozsudok nariaďuje ministerstvu zdravotníctva zaplatiť rodičom odškodné.

       Rozsudok vyvolal "veľké prekvapenie" u odborníkov z Vedeckej rady pre očkovací kalendár, ktorá združuje vysoko postavených ľudí z oblasti hygieny, verejného zdravotníctva, všeobecného lekárstva pre dospelých a detského lekárstva z regionálnych nemocníc i z univerzitných kruhov, z Talianskej spoločnosti pre hygienu, preventívnu medicínu a verejné zdravotníctvo (SItI = Società Italiana di Igiene, Medicina Preventiva e Sanità Pubblica), Zväzu talianskych všeobecných lekárov pre dospelých (FIMMG = Federazione Italiana Medici di Medicina Generale), Zväzu talianskych detských lekárov (FIMP = Federazione Italiana Medici Pediatri) a Talianskej spoločnosti pre detské lekárstvo (SIP = Società Italiana di Pediatria).

       Rozsudok, je podľa týchto odborníkov "evidentne" založený "na tom, čo bolo zverejnené pred 14 rokmi v časopise Lancet, a čo bolo následne stiahnuté pre očividnú nepodloženosť výsledkov výskumu skupiny britských výskumníkov".

       Popredný lekársky časopis The Lancet oficiálne stiahol štúdiu o možnej spojitosti medzi autizmom a MMR vakcínou. Článok, zverejnený v roku 1998 a napísaný britským lekárom Andrewom Wakefieldom, bol príčinou dlhého vedeckého sporu takmer 12 rokov. Wakefield tvrdil, že MMR vakcína bola príčinou črevných ochorení, súčasne spájaných s Kannerovým syndrómom (autizmom). Jeho tvrdenia boli vo vedeckom svete zdiskreditované, a boli základom jedného z najdôležitejších sporov v histórii medicíny. Vedecká rada hovorí:

"Bohužiaľ, tieto sfalšované výskumy viedli k prudkému poklesu zaočkovanosti v Spojených štátoch, Veľkej Británii a ďalších európskych krajinách, čo viedlo v mnohých prípadoch k náhlemu nárastu počtu prípadov osýpok a ich komplikácií, vrátane niekoľkých prípadov encefalitídy a úmrtia."

       "Rôzne body Wakerfieldovej práce z roku 1998 sú nesprávne," napísal v súvislosti s Wakefieldovou štúdiou z roku 1998 v tlačovej správe časopis Lancet, uvádzajú odborníci zo SItI, FIMMG, FIMP a SIP a dodávajú:

"Disciplinárna komisia britskej Všeobecnej lekárskej rady (General Medical Council) uviedla po dôkladnej analýze, ako "nečestne a nezodpovedne" prezentoval Wakerfield svoj výskum a "s necitlivosťou ignoroval" utrpenie detí, ktoré skúmala jeho štúdia. V správe vedeckej rady si môžno tiež prečítať, že Wakefield "poškodil povesť" lekárskeho stavu. Ten istý Wakefield bol vyškrtnutý z registra lekárov a už nemôže mať vo Veľkej Británii lekársku prax. Tak čisté a závažné verdikty zanechávajú málo pochybností."

       Vedecká rada pripomína, že naopak:

 "výsledky dvoch vedeckých štúdií, zverejnených nedávno v jednom z najdôveryhodnejších lekárskych časopisov na celom svete - British Medical Journal (jedna 5.I.2011 a druhá 11.I.2011) deklarujú nepodloženosť spojitosti MMR vakcíny s autizmom a tiež to, že pacienti boli prijatí spomedzi antivakcinačných aktivistov a že štúdia bola objednaná a financovaná s úmyslom, ktorý sa vyznačuje ideologickými predsudkami a ekonomickými záujmami."

       Vedecká rada ďalej poznamenala:

"Príliš často a bez vedecky preverených dôkazov je samotná časová následnosť medzi podaním vakcíny a nepriaznivými udalosťami alebo chorobami z neznámych príčin považovaná sama o sebe za postačujúci dôkaz príčinnej súvislosti medzi očkovaním a poškodením zdravia. Pred prijatím opatrení, ktoré majú priamo alebo nepriamo negatívny dopad na celú spoločnosť tým, že vytvárajú riziko ochorenia detí i dospelých skrz averziu voči národnému imunizačnému programu, vyzývame sudcov, aby - podľa ustanovení zákona č. 210/92 - vynášali rozsudky s najväčšou vedeckou prísnosťou a predovšetkým na základe podložených tvrdení a všeobecne uznávaných poznatkov."

       Správa odborníkov zo SItI, FIMMG, FIMP a SIP pokračuje:

"Je rovnako udivujúce, že citovaný rozsudok zrejme ignoruje úsudky a konanie národnej i medzinárodnej vedeckej obce, ktorá má (okrem iného) právo i povinnosť chrániť záujmy všetkých lekárov, aby mohli vykonávať lekárske povolanie s lekársko-právnymi zárukami. Takéto rozhodnutie by mohlo mať za jediný následok stratu dôvery v náš základný nástroj prevencie pre zdravie detí a celej populácie, s následným návratom vážnych a smrteľných ochorení, ako napr. osýpky, a dať rodičom detí, postihnutých vážnou chorobou, ako napr. autizmus, falošný pocit, že našli dôvod ich utrpenia. A títo rodičia si určite nezaslúžia ďalšie klamstvá o stave svojho dieťaťa."

       Nakoniec, aby sa zabránilo tomu, že toto rozhodnutie sa stane negatívnym precedensom v neprospech lekárskeho povolania, Rada dúfa, že sa ministerstvo zdravotníctva, čoby obhajca v danom v súdnom spore, ktorý viedol ku kontroverznému rozhodnutiu prvého stupňa, odvolá na súd v Bologni. Za týmto účelom sú členovia rady pripravení:

 "byť k dispozícii na pomoc kancelárii generálneho prokurátora, poskytovať poradenstvo i platnú vedeckú literatúru a upozorniť najmä na nemožnosť, aby toto konkrétne očkovanie vytvorilo predpoklady na vznik autizmu."

 

Zdroj:

 

Poznámka redakcie:

       K prípadu Dr. Andrewa Wakefielda a k súvislosti očkovania s autizmom viď články v tomto prehľade.

 


Zverejnenie tohto článku (jazyková korektúra + grafická úprava) zabralo správcovi www.slobodaVockovani.sk vyše 2 hodiny čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, môžete našu činnosť podporiť.

 

Diskusia: Súd v Rimini (Taliansko) rozhodol, že autizmus u dieťaťa bol spôsobený očkovaním. Ministerstvo má zaplatiť odškodné

no asi to už nie je aktuálne...

Ivana 21.11.2013
http://www.forbes.com/sites/emilywillingham/2013/08/09/court-rulings-dont-confirm-autism-vaccine-link/

pravnici

maminka 11.05.2013
sud studoval medicinu? zaujima... co uz len pravnici vedia v tomto sme ... ach aka kravina.. a dokedybudu lekari hovorit sudcom ako maju hodnotit dokazy? no dovtedy kym nebudu sudcovia vzdelani v medicine....

Súd v Rimini

J.N. 20.05.2012
Sudca konal podľa všetkého v súlade so svojim svedomím a voľne hodnotil dôkazy navzájom, s takýmto výsledkom, čo bolo nakoniec jeho povinnosťou. Otázka je, čo bude na odvolacom súde v Bologni.

NIZKE UPLATKY?!

NeDlouholudsky 19.05.2012
Prevdepodobne uz farmafirmy setria a nekorumpuju tak ako sa korumpovat spravne ma.........

proste dali malo penazi, tak nech sa necuduju ze pravda v takom pripade vyjde napovrch......

vedecká rada alebo prenajaté huby

:)) 19.05.2012
rotschildovskorockefelerovskej mašinérie

Kto by sa už len mohol pozastavovať nad diskreditáciou pána lekára Wakefielda, keď jeho výskumy viedli k prudkému poklesu zaočkovanosti = straty zisku nenásytnej chobotnice.

http://www.regenerace.cz/online/zaloba-na-farmaceuticke-korporace

Očkovacia loby

Jozef 18.05.2012
Typická reakcia lekárskej a očkovacej loby,len nepripustiť za žiadnu cenu precedens,ktorý by znamenal koniec ich bohorovnosti a koniec ich kšeftom s ľudským zdravím.Aj cez mrtvoly.

Re:Očkovacia loby

J.N. 20.05.2012
Vôbec si očkovacia lobby neuvedomuje, že vlastne týmto pohŕda súdom. Dokedy to ešte bude trvať keď lekári budú sudcom rozkazovať, ako majú hodnotiť dôkazy????

Pridať nový príspevok

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com