Spoločný protest poľských rodičov

30.06.2010 13:38

       Pôvodný článok "Społeczny Protest Rodziców"
       z poľštiny preložila PaedDr. Janka Klieštiková.
       Preklad jazykovo upravil Ing. Marián Fillo.

 

       Vieme dobre, akú dôležitú úlohu v ochrane zdravia detí plnia očkovania a chápeme náš rodičovský záväzok očkovať deti v súlade s povinným očkovacím kalendárom. Bohužiaľ, na jeho zozname sa nachádzajú preparáty budiace odpor nášho svedomia, pretože sú vyrobené na základe buniek, pochádzajúcich z tiel detí, ktoré stratili život dôsledkom umelého potratu (bunkové kultúry MRC-5 a WI-38). Ide o trojnásobnú vakcínu proti osýpkam, mumpsu a ružienke (Priorix alebo MMR II), používanú v 13. mesiaci a 10. roku života dieťaťa, ako aj o orálnu vakcínu proti detskej obrne (Polio Sabin Oral), používanú v 6. roku života dieťaťa.
       Myslíme si, že každý človek má neodškriepiteľnú hodnotu ako ľudská bytosť od okamihu počatia až do prirodzenej smrti. Umelý potrat je cieľavedomou a priamou vraždou nevinnej ľudskej bytosti v počiatočnom štádiu jej života a využívanie týmto spôsobom získaných tkanív je spoluvinou v zle. 
       Na území Poľskej republiky nie sú dostupné žiadne trojnásobné vakcíny proti osýpkam, mumpsu a ružienke vyrábané etickým spôsobom. Neexistuje tak voči nim žiadna alternatíva. Nedokážeme sa zmieriť s týmto faktom, preto tiež:

 

Vyzývame ministra zdravotníctva:

 1. aby zaručil rodičom možnosť očkovania svojich detí prostriedkami nevzbudzujúcimi výhradu svedomia.
 2. aby začal jednať s farmaceutickými koncernmi o vývoji nových vakcín, ktorých výroba bude v plnosti priznávať hodnotu každej ľudskej bytosti od jej počatia a nebude sa priečiť svedomiu miliónov pacientov.
 3. aby v povinnom očkovacom kalendári nahradil neetickú vakcínu proti detskej obrne (poliomyelitis) – Polio Sabin Oral (vyrába GlaxoSmithKline) – jej vhodnou etickou náhradou.
 4. aby zabezpečil dostupnosť zrozumiteľných informácií o použití tkanivových kultúr WI-38 a MRC-5 pri výrobe niektorých vakcín (kultúry pochádzajúce z tkanív získaných z umelo potratených plodov) na všetkých miestach, kde sa vykonáva očkovanie.
  Informácie obsiahnuté v príbalových letákoch vakcín, že ide o bunkové kultúry pochádzajúce z ľudského plodu, nie sú ani zďaleka dostatočné a časť osôb sa môže cítiť opodstatnene rozhorčená, že nevedome využívala tieto preparáty.

 

Vyzývame farmaceutické koncerny:

 1. aby začali výrobu nových vakcín, alternatívnych k tým, ktoré sú vyrobené na základe neetických bunkových kultúr MRC-5 a WI-38, a ktorých pôvod bude v plnosti chrániť hodnotu každej ľudskej bytosti od jej počatia a nebude sa protiviť svedomiu miliónov pacientov. Konkrétne vyzývame k vytvoreniu nových vakcín proti osýpkam, ružienke, príušniciam, ovčím kiahňam, ako aj proti nákazlivej žltačke (vírusovému zápalu pečene) typu A, pre ktoré vôbec neexistujú etické alternatívy.
 2. na jasné informovanie o pôvode jednotlivých vakcín v príbalových letákoch k týmto vakcínam, konkrétne že ide o vakcíny vytvorené na základe tkanivových kultúr WI-38 a MRC-5 (kultúry odvodené z potratových tkanív).
  Informácie obsiahnuté v príbalových letákoch vakcín, že ide o bunkové kultúry pochádzajúce z ľudského plodu, nie sú ani zďaleka dostatočné a časť osôb sa môže cítiť opodstatnene rozhorčená, že nevedome využívala tieto preparáty.
 3. aby sa zasadili o predĺženie platnosti registrácie etickej vakcíny proti príušniciam Mumpsvax (Merck Sharp & Dohme) ako aj vakcíny proti osýpkam Rouvax (Sanofi Pasteur).


Monika i Franciszek Kędzierscy (rodičia štyroch detí), 
Barbara i Janusz Malinowscy (rodičia štyroch detí),
Monika i Andrzej Nagórko (rodičia štyroch detí),
Lena i Karol Piekutowscy (rodičia troch detí),
Magda i Marek Przepiórkowie (rodičia štyroch detí),
Dorota i Darek Tyzo (rodičia troch detí)

 

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com