Poprední českí vakcinológovia prof. MUDr. Roman Prymula CSc. PhD. a prof. MUDr. Roman Chlíbek PhD. na X. hradeckých vakcinologických dňoch (2014) vysvetľovali, prečo neočkovať proti pneumokokom

13.02.2015 03:21

Ing. Marián Fillo

 

       Možno si, milí čitatelia, teraz ťukáte na čelo a pýtate sa, či som už naozaj spadol z jahody, keď som splodil taký neuveriteľný nadpis, ale je to naozaj tak. Niekto na Facebooku totiž zverejnil odkazy na prednášky (presnejšie: prezentácie vo formáte PDF) z 10. ročníka českého vakcinologického kongresu, zvaného Hradecké vakcinologické dny, ktorý sa konal . Boli to odkazy na súbory, uložené na oficiálnej stránke Českej vakcinologickej spoločnosti Českej lekárskej spoločnosti Jana Evangelistu Purkyněho (ČVS ČLS JEP) www.vakcinace.eu:

       Keď si však na tieto odkazy kliknete teraz, zobrazí sa vám len stránka s chybovým hlásením (pre obrázok v plnej veľkosti v novom okne/na novej záložke kliknite na obrázok):

snímka chybovej obrazovky Vakcinace.eu

       Vyzerá to tak, že propagátori povinného očkovania si uvedomili výbušný potenciál týchto dvoch prednášok, obzvlášť vo vzťahu k slovenskému povinnému očkovaniu proti pneumokokom, ktoré v poslednom čase opäť vzbudilo rozruch. Vyzerá to tiež tak, že diskusie bojovníkov za slobodu v očkovaní sú zo strany propagátorov povinného očkovania ostro sledované, keď došlo k tak promptnému odstráneniu uvedených súborov zo stránky ČVS ČLS JEP.

       Našťastie však nejaký dobrodinec, ktorý si tieto prezentácie včas uložil do svojho počítača, po ich odstránení z Vakcinace.eu ich zavesil sem:

      Celá táto záležitosť nápadne pripomína nedávno zverejnenú kauzu s prezentáciou o marketingovej kampani pri uvádzaní vakcíny Rotarix (výrobca: GlaxoSmithKline = GSK) proti rotavírusom na trh. Prof. Chlíbek pre GSK testuje novú vakcínu „proti pásovému oparu“ (v skutočnosti proti vírusu ovčích kiahní = varicella zoster virus = VZV) a spolu s prof. Prymulom vykonávali pre GSK klinické skúšky profylaktického podávania paracetamolu pri očkovaní vakcínami Infanrix Hexa a Synflorix (obe, pochopiteľne, vyrába GSK).

       Čo myslíte, odkiaľ fúka vietor teraz?

 

P.S.:

       V súvislosti s týmito prezentáciami sa objavili konšpiračné teórie, že ide o podvrh, čo je teda celkom slušný úlet, keď tie prezentácie boli zavesené na stránke ČVS ČLS JEP. Ale treba si, samozrejme, overovať zdroje a keďže už z tej stránky boli odstránené, neostáva nič iné len opýtať sa priamo ich autorov:

 

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com