Príručka Svetovej zdravotníckej organizácie usmerňuje úrady, ako majú odpovedať popieračom očkovania na verejnosti

16.01.2017 14:54

Jefferey Jaxen18.VIII.2016Jefferey Jaxen

 

    Pôvodný článok WHO Manual Directing "Authorities" on How to Respond to Vaccine Deniers in Public
    z angličtiny preložil J.G. a preklad upravil Ing. Marián Fillo.

 

    Neustále sa stupňujúci očkovací nátlak na verejnosť na príkaz farmaceutických spoločností sa nedá považovať za nič iné než za psychologickú operáciu (PSYOP). Z dielne Európskeho regionálneho úradu, ktorý je súčasťou Svetovej zdravotníckej organizácie (angl. World Health Organization = WHO), vyšlo v roku 2016 prvé vydanie príručky „Ako reagovať na hlasných odporcov očkovania na verejnosti“ (Best Practice Guidance 1st Edition: How to Respond to Vocal Vaccine Deniers in Public). Z tohto návodu sa môžu rodičia a spoločenstvá dozvedieť ako spoznať a odhaliť jednoduché komunikačné techniky a čeliť tak pretrvávajúcej psychologickej operácii (PSYOP) medzi verejnosťou. Tento dokument Svetovej zdravotníckej organizácie začína na prvej strane týmto vyhlásením:

„Táto príručka poskytuje základné všeobecné postupy pre hovorcov akejkoľvek zdravotníckej organizácie, ako reagovať na hlasných odporcov očkovania. Rady a návrhy sú založené na psychologickom výskume o presvedčovaní, výskume v oblasti verejného zdravia, štúdiách o komunikácii a smerniciach WHO o rizikovej komunikácii.“

    Dokument sa zameriava na to, ako majú predstavitelia verejného zdravotníctva reagovať na „popieranie vedy“ vo verejných diskusiách. Tento dokument vyznieva podobne ako istý propagandistický dokument o škodlivosti marihuany zo 60. rokov 20. storočia. Podľa WHO tí, čo spochybňujú „vedu“ a „odborníkov“, môžu byť rozdelení do troch kategórií: odmietač očkovania, skeptik voči očkovaniu a popierač očkovania. Každé z týchto troch označení sa podľa WHO dá nájsť na akejsi stupnici, ktorú volajú „stupnica váhavosti ohľadne očkovania“.

diagram: Pravdepodobnosť zmeny postoja človeka smerom k súhlasu s očkovaním

    Keď dôjde na skutočné záujmy korporácií, tak lobista farmaceutickej spoločnosti sa zameria na politika alebo vládneho úradníka, ktorý môže presvedčiť najviac ľudí a obchádzať ochranné opatrenia s cieľom odstrániť slobodu v oblasti zdravotníctva. Za týmto účelom vytvorila WHO diagram s algoritmom, ktorý popisuje „ako zmeniť postoje niekoho smerom k súhlasu s očkovaním.“

diagram: Algoritmus, ako odpovedať popieračom očkovania  

    WHO označuje tých, ktorí neveria v očkovanie alebo spochybňujú jeho účinnosť a bezpečnosť, za „protivníkov“. Dokument končí kapitolou „Ako sa chrániť“. Kapitola varuje, že:

„Vo veľmi zriedkavých prípadoch môže byť vaša bezpečnosť ohrozená v dôsledku Vašich pro-očkovacích názorov.“

    Ďalej tento dokument WHO upozorňuje zdravotníckych úradníkov:

„Majte na mysli, že vaše údaje a názory môžu ohroziť vašu osobnú bezpečnosť.“

    Celkovo tento dokument vyznieva ako vojenská príručka pre psychologické operácie za účelom vhodne zostaviť a predstaviť určité správy podrobenej vojenskej jednotke. Keď vezmeme do úvahy ohromnú mieru korupcie v súčasnej vede, konšpiračné „fakty“ a to, ako niektorí politici plynulo prechádzajú z politiky k výrobcom vakcín (napr. Julie „Merck“ Gerberding), tak tento dokument WHO je ukážkou budúcnosti, v ktorej nanútené lekárstvo, riadené výrobcami liekov, nedá verejnosti na výber. Už na prvý pohľad návody a výber slov v tomto dokumente doslova vzbudzujú hrôzu v súčasnej atmosfére zanikajúcej slobody v zdravotníctve. Ďalej je dôležité dať si do súvislostí, že len šesť mesiacov pred vydaním tohto dokumentu bola WHO prichytená (v jej vlastných interných e-mailoch) pri koordinovanej snahe zavádzať vyšetrovateľov a podvodným spôsobom zatĺkať nebezpečenstvá vakcíny proti ľudskému papilómovému vírusu (angl. Human Papilloma Virus = HPV), tzn. Gardasil/Silgard a Cervarix.


    Len vďaka dobrovoľným príspevkom čitateľov a poslucháčov môže Sloboda v očkovaní prinášať všetkým ľuďom bezplatne dôležité informácie (nielen) o očkovaní. Ak si myslíte, že naša práca má hodnotu, a ak je to vo vašich možnostiach, prispejte, prosím, na ďalší chod tejto stránky. Každé euro a každý cent je dobrý a srdečne ďakujeme zaň!
    Môžete však priložiť ruku k dielu aj iným spôsobom.

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com