Otvorený list 120 talianskych lekárov: „Neočkované deti sú zdravšie“

23.10.2016 20:18

QuotiDiano.net28.X.2015Luca Soliani

 

    Pôvodný článok Lettera aperta di 120 medici: "Più sani i bimbi non vaccinati"
    z taliančiny preložila Mgr. Anna Piva a jazykovo upravil Ing. Marián Fillo.

 

„Neočkované deti sú zdravšie“

    Netvrdia to pseudo-liečitelia, mágovia či kúzelníci, ale 120 lekárov, ktorí po týždňoch diskusií o tejto veci spísali otvorený list, ktorý adresovali Štátnemu zdravotnému ústavu Talianska. Prvým z podpísaných lekárov je kardiológ Dr. Roberto Gava, člen Spoločnosti pre celostné lekárstvo (Società medicina centrata sulla persona) z Bologne, podporovaný vyše 20 lekármi z oblastí Emilia-Romagna a Marche.

zástupkyňa hlavného hygienika USA Dr. Anne Schuchat MPH sa dáva očkovať proti chrípkeilustračný obrázok. Zdroj: Public Health
Image Library (PHIL)
/ Centers for
Disease Control and Prevention (USA)

    Obsiahly spis je odpoveďou na tvrdenie predsedu Štátneho zdravotného ústavu, prof. Gualtiera Ricciardiho, že očkovacie látky pre deti sú bezpečné:

„Z 19 miliónov podaných dávok boli závažnejšie nežiaduce účinky zaznamenané len u piatich, aj to nie smrteľné.“

    Podľa signatárov tohto otvoreného listu to však nie je pravda:

    „Nežiaduce účinky očkovania sa vyskytujú a sú ich tisícky ročne.“

    Nechcú však byť kvôli tomuto tvrdeniu označovaní za radikálnych odporcov očkovania. Preto v úvode listu objasňujú, že dnes ktorýkoľvek lekár, ktorý má „zdravý rozum“ a „aspoň trochu vedeckých poznatkov“, „nemôže byť proti očkovaniu detí“.

    Následne predkladajú vlastné skúsenosti, „prax lekárov-špecialistov“, priamo s chorými deťmi, „nie uponáhľanú, ale pozostávajúcu z pozorovania a počúvania toho, čo malý pacient komunikuje, a toho, čo hovoria rodičia“. A toto všetko „nám otvorilo oči“.

    Záver tohto otvoreného listu je nečakaný a prekvapivý:

„Neočkované deti sa javia byť nepochybne a všeobecne zdravšie, menej náchylné na prenosné choroby dýchacích ciest, menej náchylné na žalúdočno-črevné ochorenia a na chronické choroby, menej náchylné na neurologické a behaviorálne poruchy, rovnako tak tieto deti len zriedka užívajú lieky a zriedka podstupujú chirurgické zákroky.“

    Podpísaní lekári to myslia vážne, a preto sú pripravení zúčastniť sa výskumu, usporiadaného Štátnym zdravotným ústavom, v ktorom by sa „najprísnejším vedeckým spôsobom“ porovnal zdravotný stav úplne zaočkovaných detí so zdravotným stavom detí nikdy neočkovaných.

    Následne popisujú tento svoj návrh v 14 bodoch, počnúc ušitím očkovania na mieru toho-ktorého dieťaťa, cez rôzne očkovacie kalendáre a dodatočné úlohy pre očkujúcich detských lekárov, až po skoncovanie s povinným očkovaním.

    V závere svojho otvoreného listu títo 120 lekári píšu:

„Ak chceme slúžiť pravde, máme iba jednu možnosť: zjednotiť sa všetci spolu pri jednom vedeckom stole a diskutovať o tejto téme s otvoreným srdcom a bez konfliktov záujmov. Toto je v medicíne dobrom a všetko ostatné slepým vnucovaním a čelnou zrážkou, ktorá sa skôr či neskôr obráti proti nám všetkým.“

 


    Len vďaka dobrovoľným príspevkom čitateľov a poslucháčov môže Sloboda v očkovaní prinášať všetkým ľuďom bezplatne dôležité informácie (nielen) o očkovaní. Ak si myslíte, že naša práca má hodnotu, a ak je to vo vašich možnostiach, prispejte, prosím, na ďalší chod tejto stránky. Každé euro a každý cent je dobrý a srdečne ďakujeme zaň!
    Môžete však priložiť ruku k dielu aj iným spôsobom.

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com