Očkovacia ruleta: skúsenosti, riziká a alternatívy — 38. Aké čisté sú očkovacie látky?

10.03.2016 23:24

Australian Vaccination Network (AVN) Inc.1998 (prvé vydanie)ISBN: 1329-4873

 

       Z knihy Vaccination Roulette: Experiences, risks and alternatives
       strany 132 a 133 z angličtiny preložil Ing. Marián Fillo.

 

<<< predchádzajúca kapitola       obsah knihy       nasledujúca kapitola >>>

 

Aké čisté sú očkovacie látky?

obálka knihy „Vaccination Roulette: Experiences, risks and alternatives“

Eleanor McBean

 

    Postup výroby očkovacích látok je takmer zárukou toho, že budú kontaminované cudzími vírusmi. Zlúčeniny ortuti a formalín (vodný roztok formaldehydu), čo sú samy o sebe jedy, sa používajú na konzerváciu a stabilizáciu očkovacej látky. Dr. Leonard Hayflick v roku 1972, keď bol profesorom mikrobiológie na Stanfordskej univerzite, napísal o týchto problémoch v časopise Science,[1] že očkovacie látky proti ľudským vírusom sa väčšinou vyrábajú na opičích obličkách a kultúrach kuracích embryí, pričom oboje môže byť kontaminované:

„Podstatná časť (25–80%) opičích obličiek, určených na výrobu očkovacích látok, musí byť vyhodená kvôli rozsiahlej kontaminácii jedným alebo viacerými z 20 známych vírusov.

    Ročná spotreba živých opíc na výrobu prvotných bunkových kultúr dosiahla také rozmery, že niektorým druhom opíc hrozí vyhynutie.

    Prinajmenšom niekoľko stoviek tisíc ľudí v USA bolo zaočkovaných živým vírusom SV40, nachádzajúcim sa vo vakcínach proti detskej obrne, vyrábaných na bunkách opičích obličiek. Tento vírus spôsobuje škrečkom rakovinu a v skúmavke mení normálne ľudské bunky na rakovinové.“

    Formalín nedokáže vírus SV40 usmrtiť, vďaka čomu tento vírus prežil aj proces formalinizácie vakcín s usmrteným vírusom detskej obrny.

    V časopise Laboratory Practice v roku 1970 Hayflick napísal:[2]

„Psie obličky, používané teraz v USA na výrobu vakcíny proti osýpkam, tiež nie sú bez možnej cudzej vírusovej flóry. U šteniat, ktorých obličky sú zdrojom týchto buniek, bola zistená nákaza vírusom nákazlivej psej hepatitídy. Nákazlivá psia hepatitída je bežnou nákazou, ktorú väčšina psov prekoná v priebehu prvého roku života, pričom je známe, že vírus pretrváva v obličkách. Jeden kmeň vírusu nákazlivej psej hepatitídy údajne spôsobuje u škrečkov rakovinu.“

    Louis Pascal v článku, ktorý v roku 1991 zverejnila Univerzita vo Wollongongu (Austrália),[3] naznačuje, že AIDS sa objavil v dvoch oblastiach v Belgickom Kongu (dnes Demokratická republika Kongo, predtým Zair — pozn. prekl.) ako priamy následok plošného očkovania ústnou (orálnou) vakcínou proti detskej obrne, ktoré vykonala Svetová zdravotnícka organizácia (angl. World Health Organization = WHO). Tieto vakcíny boli kontaminované vírusom opičej nedostatočnej imunity (angl. Simian Immunodeficience Virus = SIV). Pascal tvrdí, že výrobný postup takmer zaručoval kontamináciu cudzími vírusmi, ktoré nebolo možné zabiť bez zabitia vírusu detskej obrny.

    Hilary Koprowski, výrobca vakcín pre tieto dve oblasti, napísal:[4]

„Ak by niekto skutočne strčil nos do tejto živej vírusovej vakcíny, mohol by nájsť iný vírus než vírus detskej obrny vo všetkých v súčasnosti dostupných prípravkoch.“

    Tým nenápadne pripustil, že živá vakcína nebola zbavená iných, možno neznámych vírusov.

    Vakcína proti osýpkam, príušniciam a ružienke (angl. Measles, Mumps, Rubella = MMR), ktorá sa používa v Austrálii, sa dováža z USA. Sabinova vakcína proti detskej obrne sa dováža do Austrálie z Belgicka. Vakcíny proti záškrtu, tetanu a čiernemu kašľu sa vyrábajú v Austrálii. Máme snáď zaručenú istotu, že žiadna z týchto vakcín neobsahuje nebezpečné cudzie vírusy?

 

Kto ryžuje na vakcínach?

    Priemysel očkovania ľudí, zvierat a vtákov je 14. najväčší na svete (údaj z roku 1998, dnes už je zrejme vyššie v rebríčku — pozn. prekl.). Cena vakcíny proti čiernemu kašľu v USA bola v roku 1982 0,11 dolára, v roku 1987 11,40 dolárov a v roku 1997 13 dolárov. V tom čase si americký výrobca vakcín odkladal 8 dolárov z každej predanej vakcíny na hradenie odškodného a poplatkov za právnikov.

    Spoločnosť Burroughs-Wellcome (dnes súčasť GlaxoSmithKline = GSK — pozn. prekl.), najväčší britský výrobca vakcín, zastavila výrobu vakcín, pretože predstavovala „priveľa odškodného, primálo zisku“. Musela zaplatiť 2,75 milióna libier 24-ročnému mužovi z Írska, ktorý bol mentálne na úrovni 2-ročného kvôli poškodeniu mozgu očkovaním. Vo Veľkej Británii dostalo 600 ľudí v roku 1979 odškodnenie za následky očkovania proti čiernemu kašľu, každý po 30.000 libier.

    V USA si mocná očkovacia lobby zariadila, aby vláda USA prevzala hmotnú zodpovednosť výrobcov vakcín. Vláda v roku 1986 zriadila Federálny program na odškodňovanie očkovaním spôsobených poškodení zdravia (angl. National Vaccine Injury Compensation Program = NVICP) a odvtedy vyplatila rodinám 800 miliónov dolárov za očkovaním spôsobené poškodenia zdravia, hlavne vakcínou proti čiernemu kašľu (údaj je k dátumu vydania knihy; k 1.III.2016 to už bolo vyše 3,097 miliardy dolárov vyplateného odškodného — pozn. prekl.). Na vybavenie čaká vyše 2.600 žiadostí o odškodné. Systém pre hlásenie nežiaducich udalostí po očkovaní (angl. Vaccine Adverse Event Reporting System = VAERS), ktorý prevádzkuje Úrad pre dohľad nad potravinami a liekmi v USA (angl. U.S. Food and Drug Administration = FDA), ročne zaznamená okolo 11.000 hlásení, pričom údajne len 10–15% nežiaducich účinkov je do VAERS nahlásených.

    Inzercia je hlavným zdrojom príjmu oznamovacích prostriedkov, pričom inzercia farmaceutických a chemických spoločností je kľúčovou časťou tohto príjmu. Rockefellerove farmaceutické spoločnosti minuli v roku 1984 na reklamu na farmaceutické a chemické výrobky 1,1 miliardy dolárov. V Austrálii minuli 200 miliónov dolárov na ochranu tohto podstatného zdroja príjmu. Niet potom divu, že v našich oznamovacích prostriedkoch je len málo správ o poškodení zdravia očkovaním, ak vôbec nejaké!

    Obchod s očkovacími látkami naďalej prekvitá napriek katastrofálnym zlyhaniam očkovania, keďže propagátorom očkovania vynáša milióny dolárov, kupuje si vládnu moc a zabezpečuje si ovládanie davov pomocou propagandy.

 

(výňatky z knihy Eleanor McBean: „The Poisoned Needle“ = „Otrávená ihla“)

 

Zdroje

[1]  Hayflick L: Human Virus Vaccines: Why Monkey Cells?, Science, 1972, 176(4036):813–814

[2]  Hayflick L: „The choice of the cell substrate for human virus vaccine production“, Lab Pract, 1970, 19(1):58–62

[3]  Pascal L: What Happens When Science Goes Bad. The Corruption of Science and the Origin of AIDS: A Study in Spontaneous Generation, University of Wollongong, Science and Technology Analysis Research Programme, Working Paper No. 9, December 1991

[4]  Hooper E: Dr Hilary Koprowski - The Man of Many Ideas, 14.X.2004

 

<<< predchádzajúca kapitola       obsah knihy       nasledujúca kapitola >>>

 

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com