Očkovacia ruleta: skúsenosti, riziká a alternatívy — 35. Príbeh Lisy a Gwen

16.02.2016 23:12

Australian Vaccination Network (AVN) Inc.1998 (prvé vydanie)ISBN: 1329-4873

 

       Z knihy Vaccination Roulette: Experiences, risks and alternatives
       časť strany 121 a časť strany 122 z angličtiny preložil Ing. Marián Fillo.

 

<<< predchádzajúca kapitola       obsah knihy       nasledujúca kapitola >>>

 

Príbeh Lisy a Gwen

obálka knihy „Vaccination Roulette: Experiences, risks and alternatives“    Ako tak Lisa listuje tenučkou, bledo modrou knižkou so záznamami o bábätku, stránky knižky ukazujú dátumy, keď jej bola spôsobená bolesť s úmyslom zabrániť niečomu, čo malo byť „život ochrozujúcimi chorobami“, ktoré by mohla dostať v nadchádzajúcich rokoch dospievania. Boli to roky, v ktorých bojovala s chorobami, ktorým sa vraj malo pomocou očkovania predísť.

    Lisa sa narodila v máji 1972 s váhou 3,86 kg. Vo veku 2 mesiacov bola prvýkrát očkovaná proti záškrtu, tetanu a čiernemu kašľu (angl. Diphtheria, Tetanus, Pertussis = DTP), keď mala 4 a pol mesiaca, dostala druhú DTP vakcínu a tretiu, keď mala 5 a pol mesiaca. Lisa zle reagovala na všetky tieto očkovania, ale zdravotná sestra označila jej reakcie za niečo, z čoho si netreba robiť obavy. Následne bola očkovaná, keď mala 12 mesiacov. V tom čase začalo veľa jej zdravotných ťažkostí. Už nebola viac tým silným, zdravým dieťaťom, čo sa narodilo pred rokom.

    Kvôli problémom s dýchaním, ktoré boli v jej 12 mesiacoch diagnostikované ako astma, povedali Gwen (Lisinej matke), že Lisa „musí“ byť preočkovaná v 18 mesiacoch života. Gwen urobila, ako jej povedali, veriac, že to je pre dobro Lisy. Niet pochýb o tom, že to bol lekár, kto na to tlačil, bola to však Lisa, kto tým utrpel.

    Vo veku 2 rokov v roku 1974 dostala ovčie kiahne. Vo veku 3 rokov v roku 1975 mala čierny kašeľ zároveň s astmou. Vo veku 5 rokov v roku 1977 dostala osýpky. Nasledujúci rok (1978) mala ružienku a vo veku 7 rokov v roku 1979 dostala príušnice (mumps). Takto to pokračovalo do jej 16 rokov. Lisa prekonala infekčnú mononukleózu, šarlach a reumatickú horúčku.

    Jednej noci roku 1975, keď mala Lisa tri roky, sa zobudila s tým, že sa dusí. Najprv som si myslela, že to je vážny astmatický záchvat. Nevedela sa nadýchnuť, dusila sa a mala ťažký krupózny kašeľ. Odstraňovanie nahromadeného hlienu z jej krku bolo podobné vyberaniu žuvačky z úst. Nasledujúci deň zavčas rána bola Lisa vyšetrená na pohotovosti v detskej nemocnici v Camperdowne. Lekár poradil, že treba Lise naďalej dávať lieky na astmu a že to prejde.

    Večer toho dňa sa jej stav zhoršil, tak ju sanitka odviezla späť do detskej nemocnice v Camperdowne. Poradila som sa o tomto stave s iným lekárom z pohotovosti. Dopočula som sa, že vraj sa stávam nerozumnou matkou a že Lisa nemôže zomrieť na astmu.

    Stav Lisy bol nasledujúci večer tak vážny, že sme sa dožadovali vyšetrenia u špecialistu. Mala tri roky a bola úplne slabá. Spolu s manželom Donom (Lisiným otcom) sme neopustili nemocnicu, kým sme nedostali odpoveď. Cítili sme, že Lisin život visí na vlásku. Povedali nám, že Lisa má astmu spoločne s čiernym kašľom. Keď sme sa spýtali, prečo na to predchádzajúci lekári neprišli, vysvetlili nám, že množstvo lekárov nemalo doposiaľ do činenia s čiernym kašľom alebo s prípadmi, ako je tento.

    Na prvom vyšetrení popreli, že by Lisa mohla zomrieť na astmu, ale na druhom vyšetrení — bez dodatočného diagnostikovania a pred vyšetrením u špecialistu — nám potvrdili, že čierny kašeľ a astma môžu spôsobiť smrť. Keby sme neboli tak tvrdohlaví a nedožadovali sa odpovedí, prijali by sme uistenia mnohých lekárov bez akýchkoľvek otázok.

    V roku 1978, vo veku 6 rokov, mala Lisa najvážnejší priebeh ružienky, aký daný lekár kedy videl. Vyzerala, ako keby bola obarená. Ale my sme sa pýtali: Nemalo sa tomuto predísť očkovaním? Mnohí ľudia tiež tvrdia, že očkovanie zmierni priebeh choroby, ak ho už pred ňou neochráni úplne. Bolo to tak aj v Lisinom prípade? V akomkoľvek prípade? Ničomu sa tu očkovaním nepredišlo.

Lisa a Gwen Whitton, máj 1997

 

„Teória vedy sa mohla zlepšiť, ale známky toho, čo nepoznáme, stále zanechávajú svoje stopy.“

 

<<< predchádzajúca kapitola       obsah knihy       nasledujúca kapitola >>>

 

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com