Očkovacia ruleta: skúsenosti, riziká a alternatívy — 29. Príbeh zdravotnej sestry

11.01.2016 17:49

Australian Vaccination Network (AVN) Inc.1998 (prvé vydanie)ISBN: 1329-4873

 

       Z knihy Vaccination Roulette: Experiences, risks and alternatives
       časť strany 95 z angličtiny preložil Ing. Marián Fillo.

 

<<< predchádzajúca kapitola       obsah knihy       nasledujúca kapitola >>>

 

obálka knihy „Vaccination Roulette: Experiences, risks and alternatives“Príbeh zdravotnej sestry

S.M., Northern Rivers,
Nový Južný Wales, Austrália

 

    Som diplomovanou zdravotnou sestrou, pôrodnou asistentkou a klinickou odborníčkou na detské lekárstvo. Pracovala som 20 rokov v oblasti akútnej starostlivosti v nemocnici. Starala som sa prevažne o novorodencov až po nezávislých a nafúkaných 18-ročných mladistvých. Pracovala som s pestrou paletou detí v rôznych štádiách choroby — od detí, umierajúcich na rakovinu, až po deti, ktoré sme sledovali po návrate domov z nemocnice po ich zotavení.

    Zo všetkých týchto detí bolo najsmutnejším prípadom dieťa, ktoré bolo predtým v poriadku, ale v dôsledku očkovania bolo nevratne poškodené. Starala som sa o mnohé také deti. Tento malý chlapec bol tak neurologicky poškodený, že mal kŕče aj po najľahšom kýchnutí z nádchy, a to napriek množstvu tabletiek, ktoré bral každý deň na „potlačenie“ kŕčov. Tieto kŕče vyčerpávali jeho i jeho rodičov natoľko, až sa pýtali neurochirurgov, či by odstránenie určitej časti (až do polovice) jeho mozgu viedlo k zastaveniu týchto kŕčov. Neviedlo.

    Potom to boli dvojičky — nádherné deti, ktoré boli na novorodeneckej a následných preventívnych prehliadkach označené za „normálne“. Polhodinu po ich prvom očkovaní sa u oboch spustili grand mal kŕče. Následne obe diagnostikovali ako vývinovo závažne postihnuté. Jedno z týchto dvojčiat potom zomrelo po vdýchnutí zvratkov počas jedného grand mal kŕča.

    O viacero rokov neskôr mala matka týchto detí ďalšie dieťa, ktoré bolo (rovnako ako spomínané dvojčatá) zdravé a v poriadku. Po dlhom zvažovaní sa mamička rozhodla toto dieťa nedať očkovať. Všeobecný lekár, ktorý bol pri pôrode dvojičiek a ktorý sa staral o to dieťa z dvojičiek, ktoré prežilo, trval na tom, že očkovanie nebolo príčinou zdravotného postihnutia dieťaťa (detí) a že si je „úplne istý“, že sa to po zaočkovaní najmladšieho člena rodiny nestane znovu. Mamička však nepodstúpi toto riziko. Očkovanie ju stálo život jedného z detí, manželstvo sa jej rozpadlo kvôli značnej záťaži, ktorú predstavoval neustály dohľad a starostlivosť o preživšie dieťa a kvalita života rodiny bola oveľa nižšia, než by bolo žiaduce.

    Tieto prípady sú skutočne smutné, obzvlášť vo svetle ich diagnóz — závažného vývinového postihnutia, závažných dlhodobých grand mal kŕčov. Príčina: neznáma.

 

<<< predchádzajúca kapitola       obsah knihy       nasledujúca kapitola >>>

 

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com