Očkovacia ruleta: skúsenosti, riziká a alternatívy — 2. Očkovacia výstraha: Dôvod pre opatrnosť pred očkovaním

08.11.2012 15:00

Australian Vaccination Network (AVN) Inc.1998 (prvé vydanie)ISBN: 1329-4873

 

       Z knihy Vaccination Roulette: Experiences, risks and alternatives
       strany 9 až 10 z angličtiny preložil Ing. Marián Fillo.

 

<<< predchádzajúca kapitola       obsah knihy       nasledujúca kapitola >>>

 

obálka knihy „Vaccination Roulette: Experiences, risks and alternatives“Očkovacia výstraha: Dôvod pre opatrnosť pred očkovaním

Jedna zmena, ktorá by priniesla
okamžité a ďalekosiahle výsledky,
je umožniť absolútnu slobodu voľby
rodičom v prijímaní či odmietaní
očkovania ich detí.

       Očkovanie bude vždy obnášať určité riziko, hoci v návrhu a výrobe vakcín nastali mnohé pokroky. Preto je neprijateľné, že by rodiny mali byť nútené vládou, aby podrobili svoje deti tejto hrozbe. Rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú zdravie a živote jednotlivca by nemali byť vnucované samozvanými skupinami odborníkov, ktorí dokonca vôbec nie sú schopní niesť zodpovednosť a svoje chyby.

       AVN je proti povinnému očkovaniu (ktoré je konečným výsledkom kampaní na vynútenie si očkovania a potrestanie/pokutovanie odporcov, bez ohľadu na dôvody). AVN je obzvlášť proti povinnému očkovaniu bábätiek a detí proti bežným detským chorobám. V tejto knihe predstavujeme niektoré dôvody a dôkazy na podporu takéhoto stanoviska. Stručne zhrnuté: AVN sa domnieva, že tieto vakcíny sú prudko jedovaté, bábätká a deti sú príliš nezrelé na to, aby zvládli jedovatú záťaž očkovania a mnohí ľudia boli očkovaním poškodení. Počet takto postihnutých ľudí je oveľa väčší než sa priznáva.

 

Bábätká a batoľatá

  • Bábätká a batoľatá sú telesne príliš nezrelé na to, aby boli schopné vysporiadať sa s jedovatou záťažou očkovania. Ich telá, obzvlášť ich mozgy, ešte neskončili svoj vývoj a dozrievanie.
    Výskumníci a lekári však nerozmýšľali poriadne o rozdiele medzi plne vyvinutým dospelým a novorodencom. Dokonca aj u dospelých vstreknutie jedovatých bielkovín predstavuje určité riziko. Vstreknutie toho istého materiálu do tiel malých bábätiek je oveľa nebezpečnejšie. Dospelý imunitný systém bol zocelený a dokáže uniesť stres z očkovania. Dvojmesačné bábätko je nepredstaviteľne zraniteľnejšie. To je však práve vek, v ktorom sa začína s očkovaním v USA (i na Slovensku — pozn. prekl.). Pravidlo, že s očkovaním sa má začať vo veku 2 mesiacov, ... je navrhnuté hlavne pre pohodlie detských lekárov. (viď Harris Coulter + Barbara Loe Fisher: „DPT: A shot in the dark“, Harcourt Brace Jovanovich, New York, 1985)
  • Nevieme dosť o fyziológii novorodencov, takže nikto si nemôže byť istý tým, že sa telo novorodenca dokáže vysporiadať teraz alebo dlhodobo s masívnym útokom jedov a chemikálií vo vakcínach.
  • Dokonca ani s úplným vyšetrením mozgu (čo je úplne nežiaduce a zrejme aj nemožné urobiť u každého bábätka) nevieme, či je mozog a nervová sústava bábätka dostatočne dobre vyvinutá na to, aby mozog nebol nepriaznivo ovplyvnený očkovaním.
     

       Mozog bábätka pokračuje vo vývoji niekoľko rokov po narodení. Ani vo veku 4 či 5 rokov ešte stále nie je plne vyvinutý. Kraniálne nervy nie sú plne izolované v ranom detstve a práve tento proces pokladania izolácie nervov je veľmi náchylný na poškodenie očkovaním. Pokým tento proces prebieha, dieťa môže dostať 12 alebo 18 vakcín (to bolo v roku 1998, dnes už to je 24 a viac — pozn. prekl.).

       Drvivá väčšina rodičov alebo opatrovníkov netrvá na plnom lekárskom vyšetrení pred očkovaním. Dokonca aj keď na ňom trvajú a je vykonané, nejestvuje žiadny test, ktorý by zistil zraniteľnosť očkovaním. Nevieme a nedokážeme predpovedať, ako zle budú orgány v tele bábätka postihnuté očkovaním. Nevieme, ktoré orgány budú najzávažnejšie zasiahnuté, ale vieme, že takmer určite bude spôsobené nejaké poškodenie v rozmedzí od ľahkého až po ťažkú invaliditu. Poškodenie mozgu a nervov môže nastať v krátkom, stredne dlhom až dlhom čase po očkovaní. Tieto nežiaduce (škodlivé) účinky nemusia byť zrejmé okamžite. Môže trvať roky, kým sa odhalia poruchy sluchu, dyslexia, astma, znížené IQ, alergie, precitlivelosti atď. V čase, keď sú zistené, je už, samozrejme, príliš neskoro. Očkovač, osoba ktorá trvala na očkovaní Vášho dieťaťa, nemôže vojsť do tela Vášho bábätka a odstrániť tie jedovaté zložky, ktoré spôsobili poškodenie zdravia. Očkovač nemôže vrátiť späť spôsobenú škodu, nemôže zvrátiť dlhodobé účinky, obnoviť stratenú kvalitu života rodičov a dieťaťa alebo vynahradiť stratu potenciálu dieťaťa. V skutočnosti očkovač nemôže a nebude platiť akékoľvek odškodnenie za škodu, ktorú spôsobil, a pravdepodobne nebude ani ochotný pripustiť zodpovednosť za ňu.

 

<<< predchádzajúca kapitola       obsah knihy       nasledujúca kapitola >>>

 


Preklad a zverejnenie tejto kapitoly zabralo prekladateľovi vyše 1 hodinu čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, môžete našu činnosť podporiť.

 

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com