Očkovacia ruleta: skúsenosti, riziká a alternatívy — 16. Damonov príbeh

13.11.2014 10:13

Australian Vaccination Network (AVN) Inc.1998 (prvé vydanie)ISBN: 1329-4873

 

       Z knihy Vaccination Roulette: Experiences, risks and alternatives
       strany 58, 59 a časť strany 60 z angličtiny preložil Ing. Marián Fillo.

 

<<< predchádzajúca kapitola       obsah knihy       nasledujúca kapitola >>>

 

obálka knihy „Vaccination Roulette: Experiences, risks and alternatives“Damonov príbeh

Sue Brown,
Echuca, Victoria, Austrália

 

       Som matkou troch — zanedlho štyroch — detí a som strašne rozčarovaná nedostatkom informácií a schopnosti liečiť od/u zdravotníkov a zdravotníckych úradov počas Damonovho utrpenia. Toto je Damonov príbeh:

       3.X.1989, keď mal Damon 6 mesiacov, bol zaočkovaný 3. dávkou DTP vakcíny (proti záškrtu, tetanu a čiernemu kašľu). Nežiaduce účinky sa prejavili už 20 minút po očkovaní. Prestal ma rozpoznávať a začal súvisle kričať. Po 6 dní mal teplotu 39 °C, nedokázal jesť ani spať celých 10 dní.

       4.X.1989 som ho zobrala k lekárovi, ktorý ho zaočkoval. Damon mal sklený pohľad, jeho tvár bola opuchnutá a trpel silnou bolesťou, zvíjajúc sa v kŕčoch. Doktor to vyhodnotil ako reakciu na očkovanie a poradil podávať paracetamol každé 4 hodiny.

       6.X.1989 som sa vrátila k spomínanému lekárovi, keďže Damonov stav sa nezmenil. Poslal nás k pediatrovi, ktorý povedal, že Damon pravdepodobne chytil nejaký vírus a poradil nám paracetamol a antibiotiká. Vykonal testy krvi i moču, ale vzorky boli znečistené, a tak sa z nich nedalo nič vyvodiť. Možnosť, že by šlo o reakciu na očkovanie, tento pediater podcenil. Nedala som Damonovi žiadny paracetamol, lebo som sa domnievala, že je nebezpečné potlačiť jeho nervovú sústavu v stave, v akom bol, a miesto toho som mu dala homeopatikum Chamomilla. Samozrejme, nedala som mu žiadne antibiotiká.

       8.X.1989 som sa obrátila na homeopata, ktorý mi odporučil Lisu Lovett, chiropraktičku z Melbourne (Austrália), ktorá lieči očkovaním poškodené deti. Poradila mi podávať mu vitamín C, horčík a vápnik vo veľkých dávkach. To som aj urobila.

       18.X.1989 kŕče slabli. Damon už spal v krátkych časových úsekoch, aj keď v noci naďalej kričal. V tom čase bol vždy vystresovaný a vyčerpaný.

       Koncom októbra 1989 dostal chrípkový kašeľ, nachladol, tieklo mu z nosa, kýchal a zatekalo mu to do krku.

       V strede novembra 1989 — 6 týždňov po očkovaní — dostal Damon impetigo (kožné ochorenie, ľudovo nazývané „sladké chrasty“ — pozn. prekl.) a čierny kašeľ. Ten trval až do februára 1990. Počas tohto obdobia dostával kŕče rôzneho stupňa závažnosti. V niektoré dni nemal vôbec žiadne kŕče.

       V marci 1990 som objavila Isaaca Goldena, homeopata z Geelongu (blízko Melbourne, Austrália — pozn. prekl.), ktorý sa zameriava na homeopatickú imunizáciu a liečbu. Isaac Golden začal liečiť Damonovu reakciu na očkovanie. V nasledujúcich 5 mesiacoch došlo k určitému zlepšieniu — znížil sa počet kŕčov. Príznaky chrípky a tekutina v hrdle však pretrvali. Damon si nemohol ľahnúť bez toho, že by si tým privolal problémy s dýchaním. Mnoho nocí som sedela pri ňom, aby som mu pomáhala s dýchaním. Homeopatická liečba zrejme nad touto ťažkosťou nezvíťazila.

       V auguste 1990 mi Ian Gawler načrtol možnosti celostnej (holistickej) liečby. Spojila som sa s duševným liečiteľom, ktorý vykonal veľký kus práce so znižovaním Damonovho strachu z očkovania a s jeho rozbitým imunitným systémom.

       V októbri 1990 istý akupunkturista konečne súhlasil s poskytnutím laserovej akupunktúry Damonovi a 9.X.1990 prešiel Damon prvou kúrou. Veľmi sa upokojil a v tú noc spal až do 23:00 a potom hodinu kričal. V tú hodinu sa kŕče značne zhoršili. Potom zaspal a nasledujúci deň sa mu veľmi polepšilo. Druhou kúrou laserovej akupunktúry prešiel o týždeň neskôr. Tá nijak nepomohla a zdá sa, že Damon to vedel vopred, pretože proti nej bojoval. Kŕče skončili, čo bola preňho (i pre mňa) veľká úľava.

      Stále však bol veľmi oslabený a chytil čokoľvek, čo sa mihlo okolo, takže bol každú chvíľu prechladnutý. Na šiji a v krku mal veľké hrče, bielych krviniek mal nesmierne veľa a červených krviniek zase veľmi málo. Lekár si myslel, že Damon možno má niečo ako nákazlivú mononukleózu, ale nevedel odporučiť akúkoľvek liečbu. (To bol iný lekár, ktorý sa práve v tom čase presťahoval do nášho mesta). Damon nepribral ani nepodrástol počas uplynulých 6 mesiacov.

       Počas septembra 1990 som hľadala ďalšie alternatívne liečby. Damon dostal Agnus castis na lymfatickú sústavu, Echinaceu na imunitný systém, Biovital, zinok a zvýšené dávky vitamínu C na stavbu tela. Zobrala som ho ku kineziológovi, duchovnému liečiteľovi, dala som ho Vega-testovať (testovať pomocou elektro-akupunktúrneho zariadenia, podobného EAV — pozn. prekl.), pracovala som duševne s ďalším liečiteľom a zmenila som mu meno na Damon (až dovtedy sa volal Damien), pokračujúc s homeopatickou liečbou Isaaca Goldena. Vega test zistil alergie na pšenicu, pomarančovú šťavu a čiernu pleseň (vláknitú hubu Aspergillus niger — pozn. prekl.). Pšenicu a pomarančovú šťavu sme z Damonovho jedálnička vylúčili a v našom novom dome nebola žiadna čierna pleseň.

       Koncom januára 1991 Damon trochu pribral a podrástol. Krvinky už mal v poriadku a tekutina i hrče v krku zmizli.

       Očkujúci lekár nedávno vyplnil formulár „Hlásenie podozrenia na nežiaduci účinok lieku“ a poslal ho Výboru na hodnotenie liekov (Drug Evaluation Committee) vo Wodene. V novembri 1989 mi tento lekár dal aj potvrdenie, že neodporúča Damona viac očkovať.

       Hovorila som s Kráľovskou detskou nemocnicou (Royal Children's Hospital) a Ministerstvom zdravotníctva (Department of Health) v Melbourne ohľadne nežiaducich účinkov očkovania, ich zaznamenávania a vedenia ich zoznamu. Nestretla som sa s nijakou ochotou z ich strany. Vyslovene ich to nezaujímalo.

       Počas Damonovho trápenia sa som zistila pár vecí, ktoré stoja za zmienku, aj keď nenachádzajú podporu zo strany lekárov. Ak dieťa trpí Candidou (oparom) v puse alebo v plienkovej oblasti apod., je to známka nestálosti imunitného systému, a preto očkovanie dieťaťa s oparom (akým bol aj Damon) môže byť vyslovene nevhodné. Moja snaha prediskutovať to s Ministerstvom zdravotníctva, lekármi a zdravotnými sestrami skončila neúspechom.

       Iná vec je čierna pleseň. Dom, v ktorom sme žili v čase Damonovho očkovania, bol ňou celý prešpikovaný. Táto pleseň môže mať vo všeobecnosti zákerné účinky na imunitný systém. Spolu s oparom a tým, že išlo už o tretiu dávku DTP vakcíny, sa v spätnom pohľade ukazuje, že som si koledovala o problémy, keď som dala Damona zaočkovať.

       Sú to len návrhy, ale rodičom sa odporúča nedávať očkovať svoje deti, keď trpia nejakou virózou apod., tak prečo k tomuto zoznamu nepridať aj opar?

 

<<< predchádzajúca kapitola       obsah knihy       nasledujúca kapitola >>>

 

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com