O prednáške Dr. Kolenovej v Košiciach 21.XI.2010

23.11.2010 18:42

Eva Juhárová

 

       V nedeľu 21.XI.2010 poludní sa v Košiciach v rámci kurzu domácej homeopatie uskutočnila prednáška Dr. Jany Kolenovej na tému očkovanie. Okrem účastníkov kurzu sa prednášky zúčastnilo 10-12 záujemcov o túto tému.

       Prednášajúca Dr. Kolenová otvorila tému očkovania tým, že v otázke očkovania je dôležité umožniť slobodnú voľbu pre každého jednotlivca, aby mohol sám rozhodnúť, či tento úkon podstúpi. K takémuto rozhodnutiu potrebuje predovšetkým množstvo pravdivých informácií.

       Hovorila o tom, že takéto rozhodovanie nie je jednoduché. Každý by si mal byť vedomý nielen toho, že očkovanie vytvára v tele protilátky, ale aj rizík očkovania v podobe zhoršenia celkového zdravia. Tieto riziká predstavila vo forme konkrétnych prípadov, hlavne z praxe konkrétnych homeopatov. Ako príklad nežiaduceho účinku očkovaní na zdravotný stav hlavne detí uviedla prácu holandského homeopata Tinusa Smitsa, ktorý svojich detských pacientov s chronickými a vývinovými ochoreniami liečil pomocou potencovaných vakcín. To znamená, že vakcíny bežne používané v pediatrii použil ako surovinu na výrobu homeopatického lieku a ten potom podával deťom. Výsledkom bolo buď uzdravenie detí alebo aspoň zlepšenie kvality ich života, a to v škále chorôb od ekzémov, chronických ochorení dýchacích ciest, cez poruchy ADHD až po autizmus. Zároveň však to, že k zlepšeniu zdravotného stavu viedlo odstránenie účinkov očkovania na detský organizmus dokazuje, že práve očkovanie bolo príčinou zhoršenia zdravia. Tento homeopat sa so svojimi zisteniami obrátil na kompetentné úrady . Ako býva zlým zvykom, úrady sa nevysporiadali s námietkou, ale s namietajúcim.

       Diskusia ukázala niekoľko vecí:

       Rodičia, ktorí sa už o očkovanie aktívne zaujímajú, poznajú rozsah očkovania a očkovacie látky a zároveň sú si vedomí aj rizík. Zvažujú buď odmietnutie očkovania ako takého, alebo chcú očkovať výberovo, alebo posunúť očkovanie do vyššieho veku. Zaujímajú sa o právne otázky a rady, ako postupovať, kedy sme spolu s manželom Ladislavom podali stručné informácie. Tí, ktorí sú rozhodnutí očkovať, boli informovaní Dr. Kolenovou, ako homeopaticky zvládať nežiaduce účinky - najmä potencovanými vakcínami.

       Druhá vec, rodičia, ktorí o očkovaní boli dosiaľ informovaní len prostredníctvom svojich pediatrov, o nežiaducich účinkoch takmer vôbec nevedia. A nielen to, nevedia, ani proti čomu sa očkuje, prečo práve proti týmto chorobám. Niektorí si mýlia detskú obrnu - poliomyelitídu, vírusového pôvodu s detskou mozgovou obrnou, ktorej prípady vo svojom okolí vidia a potom sa samozrejme „detskej obrny“ obávajú. To je dôkazom hlboko zaužívaného autoritatívneho prístupu v medicínskych otázkach, keď napriek tomu, že každý má právo byť informovaný o povahe zákroku v oblasti zdravia a lekári majú povinnosť pacienta informovať a poučiť, sa to v praxi nedeje.

       Vďaka patrí prednášajúcej Dr. Kolenovej a aj všetkým zúčastneným.

 

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com