Nefunkčnosť systému a neochota poslancov (tlačová správa)

30.01.2012 20:53

Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania - 27.I.2012 - Iva Vranská Rojková

 

       Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania, o.z. v marci 2011 oslovila premiérku, MZ SR (Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky - pozn. red.), ÚVZ SR (Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky - pozn. red.) a poslancov formou podnetu, upozorňujúceho na početné následky spôsobené povinným očkovaním a na nefunkčnosť systému rozpoznávania a nahlasovania vedľajších účinkov vakcinácie. Na zasadaní zdravotníckeho výboru 26.I.2012 chcelo združenie informovať poslancov, ako MZ SR a ÚVZ SR zmarili prešetrenie toho podnetu.

       MZ SR v liste z 11.V.2011 totiž konštatovalo, že „nebolo zaznamenané žiadne trvalé zdravotné poškodenie... U 2 detí boli hlásené nežiaduce reakcie po očkovaní BCG vakcínou, v obidvoch prípadoch išlo o... reakcie bez trvalých následkov.“  Preverovanie ÚVZ SR a MZ SR identifikovalo len tie prípady poškodenia zdravia očkovaním, ktoré lekári nahlásili na RÚVZ (Regionálny úrad verejného zdravotníctva - pozn. red.), čo vytvára dojem, že ostatné zo 40 prípadov poškodenia zdravia neboli spôsobené očkovaním.

       Voči tomu sa združenie ohradilo. Ministerstvo v liste z 1.VII.2011 na svojom stanovisku trvalo a uviedlo: „Nesúhlasíme s Vaším tvrdením, že prípady neboli dostatočne prešetrené.“ Preverovanie pritom neodhalilo ani tie zo 40 prípadov poškodenia očkovaním, ktoré boli nahlásené lekármi na ŠÚKL (Štátny ústav pre kontrolu liečiv - pozn. red.): detská cukrovka u Marianny H. a u Lucie O. - tento prípad sa ani neobjavil v štatistikách ŠÚKL, lebo sa stratil. Neodhalil sa ani prípad detskej cukrovky nahlásený na ŠÚKL rodičmi Patrika R. Nežiaduce reakcie po očkovaní nenašla kontrola ani v zdravotných kartách. V dôsledku vakcinácie slepá Veronika B. ju má zapísanú v prepúšťacej správe i očným lekárom. Simonka T. s onkologickou komplikáciou po BCG-vakcíne má tento fakt zapísaný všetkými odbornými lekármi, no prípad sa neobjavil v štatistikách ŠÚKL ani ÚVZ SR, ako ani ďalších 6 prípadov komplikácií po BCG.

       Združenie následne požiadalo o dôkladné prešetrenie prípadov ÚVZ SR. ÚVZ SR sa vyjadril, že na toto nemá kompetencie, no súhlasil, že dá prípady prešetriť ÚDZS (Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou - pozn. red.). V decembri sa združenie dozvedelo, že tento postup nie je možný. Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania sa preto rozhodla obrátiť na poslancov zdravotníckeho výboru. Vo svojom liste píše:

Nami iniciované preverovanie potvrdilo naše podozrenie - preukázala sa ním absolútna nefunkčnosť systému rozpoznávania, hlásenia a evidencie poškodenia očkovaním. A navyše aj neschopnosť kontroly! Všeobecným listom uzavrieť preverovanie, nenájsť ani nahlásené prípady a deklarovať takýto  výsledok za relevantný, je neakceptovateľné. ... Cítime sa istým spôsobom podvedení a takéto preverovanie považujeme za zmarené. Preto sa obraciame na vás, poslancov zdravotníckeho výboru, s prosbou o vykonanie poslaneckého prieskumu, ako MZ a ÚVZ prešetrovalo náš podnet a aký je reálny skutkový stav.
       Za súčasného stavu považujeme za neprípustné pokutovať rodičov. Pri každom zdravotnom úkone má pacient právo byť o zákroku informovaný a udeliť k nemu informovaný súhlas, alebo úkon odmietnuť. Je neprípustné, aby využitie tohto zákonného práva bolo viazané na priestupok a aby bolo sankcionované. Veď nielen štáty Západnej Európy, ale už aj Rusko a Ukrajina rešpektujú v otázke vakcinácie právo informovaný súhlas udeliť alebo neudeliť. Odmietame byť posledným reliktom totality.

       Poslanci však neumožnili zástupcom združenia na rokovaní výboru vystúpiť, len poslanci SaS hlasovali za. Ani z pozície parlamentu sa teda prípady neprešetria.

 


Uverejnenie tohto článku zabralo správcovi www.slobodaVockovani.sk približne 15 minút.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, môžete našu činnosť podporiť.

 

Diskusia: Nefunkčnosť systému a neochota poslancov

Podľa I. Uhliarika napätie okolo vakcín vyvoláva iba niekoľko lekárov

leon 31.01.2012
Na Ministerstvo zdravotníctva SR sa pritom podľa neho zatiaľ neobrátil žiaden rodič, ktorého dieťa odmietol lekár zaočkovať. V prípade, ak sa rodičia s niečím takým stretli, rezort ich vyzýva, aby sa obrátili na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou alebo priamo na ministerstvo.
zdroj:
http://www.ta3.com/clanok/8656/podla-i-uhliarika-napatie-okolo-vakcin-vyvolava-iba-niekolko-lekarov.html

Ako funguje korupcia?

Leon 31.01.2012
Z toho vyplýva jediné - systém, ktorí tvoria a udržujú politici, ministerstvá, úrady rôzneho druhu, zdravotníctvo sú navzájom prešpikované korupciou...
napriklad ako tu:

SDKÚ-DS: M. Dzurinda - Nahrávka o korupcii
http://www.youtube.com/watch?v=ptSq6kB6X98&feature=player_embedded#!
popis:
!!! Polícia obsah nahrávky nikdy nevyšetrovala !!!
Politici rozprávajú o úplatku, vyšetrovaný už nebude nikto. Z pohľadu trestného práva je totiž celá vec premlčaná.

Re:Ako funguje korupcia?

kjkjd 31.01.2012
Na tých nahrávkach nič nie je. Typujem že majú medzi sebou nahnevaného zradcu.

Zametené hlásenia NU

PZ 31.01.2012
Akurát sme písali sťažnosť na SUKL, Ani náš nahlásený prípad sa neobjavil v štatistike. Naozaj netušíme, aký význam potom majú tie hlásenia, ked ich takto zametajú pod koberec, sme znechutení takýmto prístupom. Sme zvedaví, aké dajú vysvetlenie.

syndróm troch opíc

Leon 30.01.2012
"...Združenie následne požiadalo o dôkladné prešetrenie prípadov ÚVZ SR. V decembri sa združenie dozvedelo, že tento postup nie je možný... "
V diskusných reláciách sa bijú do hrude, ako chcú ľuďom na Slovensku "pomôcť"... Asi majú za to od B. Gatesa prisľúbené nové notebooky a darčeky od Microsoftu.
Ľudí z ÚVZ SR a ÚDZS postihol náhly syndróm Troch opíc :
- nevidím...
- nepočujem...
- nehovorím...

Pridať nový príspevok

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com