India zastavila skúšky vakcíny proti HPV po tom, čo 6 dievčat zomrelo. USA ako odpoveď na 67 úmrtí nerobia nič

02.09.2010 16:41

NaturalNews.com - 1.IX.2010 - Ethan A. Huff

 

       Pôvodný článok "India halts HPV vaccine trial after six girls die, US does nothing in response to 67 deaths and counting"
       z angličtiny preložil Ing. Marián Fillo.

 

       Horory spôsobované vakcínami Gardasil (na Slovensku sa predáva pod menom Silgard) od firmy Merck a Cervarix od firmy GlaxoSmithKline pokračujú: 6 mladých dievčat nedávno zomrelo po očkovaní proti HPV počas skúšok týchto vakcín v Indii. Dve vakcíny proti ľudskému papilloma vírusu (Human Papilloma Virus = HPV) spôsobili v USA prinajmenšom 67 úmrtí, to však nevyvolalo nijakú odpoveď od zdravotníckych predstaviteľov USA - tí len ďalej pretláčali toto očkovanie na verejnosti. 6 úmrtí v Indii (ktorá má 4x viac obyvateľov než USA - pozn. prekl.) však stačilo na to, aby indická vláda okamžite zastavila skúšky týchto vakcín.

       "Dve zahraničné značky vakcín proti HPV, menovite Gardasil a Cervarix, boli pripustené ku klinickým skúškam (III. fáza) v Indii, pred vydaním povolenia na dovoz a predaj na indickom trhu," vysvetlil S. Gandhiselvan, minister pre zdravie a rodinu, vo vyhlásení pred indickým parlamentom. Kvôli týmto úmrtiam odporučil všetkým štátom, aby okamžite zastavili očkovanie proti HPV.

       Podľa správ boli tieto skúšky úplne neetické a nelegitímne, a neboli ničím iným než bezohľadným vykorisťovaním znevýhodnených ľudí z rozvojovej krajiny výrobcami liečiv. Keďže mnoho žien z priemyselne rozvinutých krajín už vie o nebezpečenstvách očkovania proti HPV a odmieta ho, výrobcovia vakcín sa presunuli do rozvojových krajín v snahe napichať celý svet nebezpečnými vakcínami.

       TruthAboutGardasil.org, stránka zasvätená odhaľovaniu skutočných nebezpečenstiev očkovania proti HPV, vysvetľuje tiež, že výrobcovia liekov podlo propagujú vakcíny v iných krajinách, pričom zachádzajú až tak ďaleko, že o nich lživo tvrdia, že sú povinné v USA, Francúzsku či Austrálii.

       "Považujeme to za porušenie ľudských práv a požadujeme, aby USA zaujali vedúcu úlohu v ochrane základných ľudských práv a zvolali vypočúvanie pred Kongresom (parlamentom USA - ppozn. prekl.)," povedala Rosemary Mathis z TruthAboutGardasil.org.

       Doteraz však bolo nahlásených 67 úmrtí po očkovaní proti HPV do VAERS (Vaccine Adverse Event Report System = Systém na hlásenie nežiadúcich účinkov očkovania v USA), a popri tom nespočet hlásení o vážnych nežiadúcich účinkoch s trvalými následkami, pričom predstavitelia verejného zdravotníctva s tým nič neurobili. Je teda nepravdepodobné, že by USA urobili čokoľvek na zastavenie celosvetového vydávania tohto jedu za liek.

 

Zdroje:

 

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com