Re:Re:Mizantropi sa ozývajú

Jano 08.02.2014
Už prvá veta si protirečí, ak očkovanie nechráni pred TBC, tak ako môže chrániť pred TBC? Tiež tu evidentne predpokladáte, ako keby neúčinnosť očkovania proti tuberkulóze bola jasná vec; fakt opísaný z wikipedie proste nie je 'samozřejmě blbost', wikipedia nie je humoristický časopis ani antivax stránka.

Chorého jednotlivca očkovanie samozrejme nevylieči, očkovanie je predsa prevencia, zabránienie šíreniu choroby z chorých na zdravých. Chorých vyliečili (nie očkovaním) alebo zomreli, zdravých zaočkovali a teda to už nechytili, a tak teda sa choroba vytratila. Zatiaľ si mi nepovedal, prečo by sa mala tá tuberkulóza inak stratiť.

Pozrel som si ten odkázaný článok, ale nejak ma neprekvapil. Autorom je Peter Truhársky, známy mnohými kvalitne dezinformačnými článkami (teda to nie je žiaden uznávaný vedec, vlastne ani nemá PhD ani MUDr). Čítal som vedecké články, a tento nevyzeral ako vedecký článok. Odkazuje sa na päťsto zdrojových článkov, z ktorých každý iba trocha nasvedčuje, že očkovanie by mohlo byť menej účinné, ako sa niekedy predpokladá (teda, nie absolútne). Vyberá si fakty ktoré hovoria v jeho prospech, vytrháva ich z kontextu, a interpretuje ich tak, ako sa mu páči. Chýba tu objektivita, uznanie protinázorov, vlastne čokoľvek, čo by hovorilo opačne (a pritom cituje prevažne články, ktoré nijak nepodporujú neočkovanie). Jeho záver nijak nevyplýva zo zvyšku článkov. Je to jedna pekne namakaná demagógia.

A mimochodom, nemali byť tí vedci podplatení?

Očkovaním násilím som nemyslel toho človeka zbiť do bezvedomia, ale proste ak sa bude zdráhať, tak ho chytiť poriadne a zaočkovať ho (pre mňa za mňa nech si potom zoberie koloidné striebro a myslí si, že ho to zbaví účinkov očkovania). Čím je viac zaočkovaných ľudí, tým sa lepšie šíria choroby, a ak choroba nakazí veľa ľudí, je vyššia šanca, že nejak zmutuje a nakazí aj zaočkovaných. Nezaočkovaní ľudia ohrozujú seba aj ľudí okolo seba, sú časovanou bombou, a je aj pre nich dobré, aby boli zaočkovaní. V Amerike prepuklo niekoľko epidémií chorôb práve kvôli exotom, ktorí sa nenechali zaočkovať.

Pridať nový príspevok

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov