Re:Re:Re:Re:Re:Re:WTF

Ing. Marián FILLO 17.01.2014
A.C.Dupin,

jediné, čo z toho plynie, je fakt, že designéri klinických skúšok homeopatík nepochopili paradigmatický rozdiel medzi homeopatiou a alopatiou.

Keď v alopatii má nejaká účinná látka účel zmierniť/potlačiť nejaký príznak, tak sa to dá klasickou klinickou skúškou celkom dobre otestovať.

Keď však v homeopatii má homeopat celostne (holisticky) liečiť celého človeka, tak sa to klasickou klinickou skúškou dosť dobre otestovať nedá, pretože je fakt problém nájsť niekoľko stoviek až tisíc ľudí, ktorí majú presne tie isté problémy (nielen tie isté príznaky, ale celkovo), životnú situáciu, vzťahy v rodine, práci atď.

Potom pochopiteľne alopatickým spôsobom designovaná klinická skúška nepreukáže (alebo len veľmi slabo) účinnosť homeopatika, pretože homeopatiká sú potom predpisované alopatickým spôsobom, čo zákonite vedie k ich slabšej (ak vôbec nejakej) účinnosti. To je mimochodom aj dôvod, prečo homeopatiká, predpisované rýchlokvaseným rádoby-homeopatom s pár víkendovými kurzami, čisto na základe dielčích príznakov (bez zváženia celkovej anamnézy a duševného/duchovného života pacienta), fungujú slabo alebo vôbec nie, čo však rozhodne nemožno povedať o homeopatikách, predpísaných klasickým homeopatom, ktorý homeopatiu systematicky študoval (a stále študuje) prinajmenšom niekoľko rokov a ktorý ich predpísal na základe dôkladného zváženia nielen toho príznaku, na ktorý sa pacient sťažuje, ale aj na základe typológie osobnosti, temperamentu, charakteru, medziľudských vzťahov a ďalších charakteristík pacienta.

Z toho vyplýva, že na skutočne seriózne vedecké testovanie homeopatie (nielen samotného homeopatika, ale homeopatika v spojení s klasickou homeopatickou diagnostikou a voľbou správneho lieku, bez ktorých to nedáva zmysel) musia byť klinické skúšky designované výrazne inak než u bežných alopatík. A to sa v praxi nedeje. Alopati, vedecky skúmajúci homeopatiu, musia z princípu dospieť k slabej (prípadne nulovej) účinnosti homeopatie, rovnako tak rýchlo-kvasení homeopati, uvažujúci stále alopatickým spôsobom.

P.S.: Ten Váš záver krásne ilustruje marketingovú metódu, zvanú "obchod so strachom", prípadne "zasievanie strachu", reznutú citovým vydieraním a osobným útokom (ad hominem), spolu s manipulatívnou technikou, zvanou "vzbudzovanie pocitu viny".

Pridať nový príspevok

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com