Re:Re:Re:Re:Re:Re:Nema pravdu

Ing. Marián FILLO 15.08.2013
Očividne nefunguješ vo vede, lebo inak by si vedel, že veda, ako ju opisuješ, je nejaký ideál, ktorý má v praxi veľmi ďaleko od naplnenia, ba dokonca to skôr vyzerá tak, že najdôležitejšou súčasnou pohnútkou "vedy" nie je hľadanie pravdy ale granty. No a granty v prípade "štúdií", čo údajne vyvracajú súvislosť očkovania s autizmom, boli od úradov verejného zdravotníctva či iných inštitúcií, fanaticky presadzujúcich očkovania, či dokonca priamo od výrobcov vakcín. Viď napr.:
http://fourteenstudies.com/

Súdy vo veciach zdravotníckych nerozhodujú len tak, ale až na základe výpovedí súdnych znalcov, ktorí sú spravidla lekármi alebo výskumníkmi na poli medicíny. A hoci názor sudcu nie je zárukou pravdivosti, tiež ho nemožno odbiť len tak...

Načo ten extrémizmus? Ja netvrdím, že očkovanie je nanič, ale tvrdím, že nie je
1. ani tak účinné
2. ani tak bezpečné
ako sa bežne tvrdí. Tento fakt vyplýva celkom jednoznačne už len zo samostatného designu štúdií očkovania. Otázkou potom je, o koľko to je v skutočnosti horšie, než tvrdí farmaceutická propaganda. Tam sa už názory rôznia. Niektorí tvrdia, že to je tak zlé, že nikdy žiadne očkovanie sa za žiadnych okolností neoplatí, iní povedzme pripúšťajú, že niektoré očkovania by za určitých okolností mohli byť viac na úžitok než na škodu.

Konšpiračné teórie sem nepleť. Nie som ich priaznivcom. Dokonca sa domnievam, že mnohé konšpiračné teórie šíria tí, čo ťahajú za nitky, a púšťajú do sveta vyslovené hovadiny, aby tým znemožnili tých, čo sa seriózne snažia odhaliť, kto vlastne stojí za farmaceutickou mašinériou a o čo mu ide. Ľudia totiž majú sklony k nálepkovaniu a k hádzaniu všetkého podobného do jedného vreca, takže ak sa podarí vyrobiť a pustiť do sveta preukázateľne nepravdivú teóriu, na ktorú niektoré ovce skočia, tak tí (akože) múdrejší zavrhnú nielen túto teóriu, ale aj všetko ostatné, čo budí dojem konšpirácia, hoc by to aj bola svätosvätá pravda.

Čo to je Homeoclinic? A môžeš uviesť nejaký podklad pre Tvoje tvrdenie, že Homeoclinic sponzoruje Dr. Elekovú?

MMS nepoužívam, ale môžeš si ho kúpiť lacnejšie než vitC od ľubovoľnej chemickej firmy a kniha je zdarma na nete, takže na tom asi veľa netrhne.

Wakefield nemal nič nachystané. Očividne si skočil na lep bulvárnemu novinárovi Brianovi Deerovi, ktorý bol usvedčený z podvodu (áno, Deer, nie Wakefield, bol usvedčený z podvodu) a ktorý bol očividne financovaný britským zväzom farmaceutického priemyslu.

A nie, určite nie všetci alternatívci sú nezištní bojovníci za pravdu. Žiaľ, mnohí ryžujú na viac než sporných výrobkoch a službách. Ale to neznamená, že všetci sú šarlatáni. Tiež máš sklony k nálepkovaniu a hádzaniu všetkých podobných do jedného vreca?

Pridať nový príspevok

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com