Re:Pre Eliu

Elia 22.06.2012
Tiež mi je sympatické, ako píšete, ste tu jedna z mála s triezvym názorom.
Je mi ľúto, čo sa stalo vašej dcérke. Píšete, že napriek tomu nemáte vyhranený názor na očkovanie, podobné tvrdím aj ja, prečítala som toho veľa a zatiaľ sa nič jednoznačne nepreukázalo. Celá táto vec je kontroverzná, nežiaduce účinky sa vyskytujú. Ale ja som zvyknutá neveriť výrokom typu "jedna babka povedala", som skeptická k výrokom, ktoré sa nedajú vystopovať k zdroju, resp. ten zdroj je pochybný. Preto som sa aj zapojila do tejto diskusie, pobúrili ma názory niektorých ľudí, čo vehementne tvrdia, že vakcinácia je zlo a lekári o tom vedia a je to spiknutie a že už sa to potvrdilo, len niekto má záujem, aby to nepreniklo na verejnosť - a podobné nezmysly.

Je pravda, že medzi nami lekármi sa nájdu aj takí, čo vyštudovali za klobásky a je im jedno, čo bude s pacientom, hlavne nech zaplatí. Takí nám robia zlé meno. Ale aj ostatní, keď sa spojí neskúsenosť s aktuálne zlým dňom daného lekára, so znechutením z celého systému zdravotníctva na Slovensku, s rutinou niekoľkých desiatok pacientov denne, tak chápem, že sa stane, že odvrknú pacientovi, nezaoberajú sa do hĺbky daným prípadom, ak sa stane niečo také s čím nerátali. Nemalo by sa to stávať, ale je to do určitej miery pochopiteľné. Sú zaskočení, zmätení, snažia sa to možno aj sami pred sebou vysvetliť a pritom nestratiť tvár pred pacientom. Roky praxe pracujú proti nim. Alebo ich to proste nezaujíma. Myslím, že sú rôzne dôvody.
Lekári sú len ľudia a ľudia sú všelijakí. Málo je takých typu House, MD :)
Niektorí sa príliš silno držia starých praktík a ignorujú rozvoj, poznám osobne niektorých starších lekárov, ktorí napríklad úplne odignorovali niektoré nové lieky, ktoré sú dokázane účinné. Treba sa držať vedy, ale zase veda je aj o tom byť pripravený zmeniť svoj názor aj o 180 stupňov, ak treba. Ale na druhej strane sa nechytať ani každého mýtu typu "jedna babka povedala".
Nežiaduce účinky vakcín existujú a neustále sa študujú a skúmajú, ak sa deje niečo vážnejšie, časom to musí vyjsť na povrch, veda nepustí. Ako som už spomínala v inom príspevku, aj ja som pripravená pozmeniť názor a keďže veda ide rýchlo dopredu a hlavne v medicíne, tak sa mi to určite v mnohých veciach aj stane.
Želám veľa šťastia.

Pridať nový príspevok

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com