Re:Re:Re:Re:Re:korektne fakty

Eva Juhárová 23.09.2011
Reagovala som nie na to, čo ste písali pánu Fillovi, ale na to, čo ste písali pani - na slová ktorej ste použili vyjadrenie, že je reakcia typického zaslepeného antiočkovacieho fanatika. A na slová, ktoré k tomu napísal pán Gabo.
O tej panej by som skôr povedala, že Váš príspevok do diskusie nedočítala do konca - po tú otázku o kolektívnej imunite buď nedošla, alebo to vôbec nepochopila.
Z toho, čo ste písali v ňom zo začiatku, je však pre niektorých možné vyvodiť aj ten záver, že podporujete očkovanie, pretože funguje. Pani teda zjavne prestrelila vo svojej reakcii a reagovala - emocionálne, to áno- skôr, ako jej "logicky došlo" , o čom je celý Váš príspevok.

No z Vašej odpovede sa tiež nezdá, že ste uvážili, čo píšete a komu.
Nedá sa porovnávať,ako reaguje ktorá strana "emocionálne" na túto očkovaciu tému.
Tí, ktorí majú výhrady voči očkovaniu, okrem toho, že musia ustáť svoje presvedčenie pred reálnymi a aj pomyselnými rizikami tých chorôb, ktoré odmietajú očkovať, musia ustáť aj tlak štátnej donucovacej moci a tlak tých spolublížnych, ktorí sa neočkovaných obávajú ako možných bacilonosičov. K tomu neraz riešia ťažké následky na zdraví svojich detí.

Emócie človeka neraz zaslepia. Ale pani nepísala o svojej fikcii, písala o chorobách, ktoré očkovanie mohlo vyvolať - možno má v reáli takú skúsenosť.
Kto z poškodených očkovaním(a ich rodičov) má dostatok faktov na to, aby toto poškodenie aj v reáli dokázal? Často, prečasto človeku ostáva iba bezmocný hnev a na prvý pohľad neriešiteľná situácia.
A toto poškodenie zdravia vyvoláva teda poriadne emócie. To je tiež fakt.
Neviem, kto chladne a logicky reaguje, keď dôjde u jeho dieťaťa k takému poškodeniu. Zranený v takom prípade nie je rozum človeka, jeho myslenie - ale jeho city. Diskusia o očkovaní ponesie toto zranenie bez ohľadu na to, či sa to každému páči alebo nie. A budú ľudia, ktorí v diskusiách budú prejavovať práve tieto zranené city.
To, že Vám toto vadí a považujete to za chybu, to považujem za snahu o vykázanie ľudí schopných iba týchto prejavov z diskusie o očkovaní z Vašej strany. Toto som označila za cynické.

Tým v žiadnom prípade nehovorím, že nie sú potrebné vecné, logické a dôkazmi podložené informácie o očkovaní a jeho všetkých následkoch a dôsledkoch.

Pridať nový príspevok

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com