Re:Re:Re:Obhajoval?

J.N. 15.05.2012
Pani Schindlerová, problém je v tejto vete J.V.: citujem "Ale pokiaľ nie je možnosť použiť alternatívnu vakcínu, tak je možné použiť takéto vakcíny, pretože je tu aj na druhej strane vážna povinnosť chrániť svoje zdravie, zdravie ostatných, čo sa zase nepopierateľne očkovaním dosiahlo a dosahuje.“

V podstate ide o nezmysel, pretože chrániť svoje zdravie nie je vážna povinnosť, ale v podstate osobná vec každého človeka. Ani pán Ježiš (ospravedlňujem sa za blasfémiu) v istom momente nehľadel na svoje zdravie a vystavil sa ukrižovaniu, hoci nemusel. Pokiaľ ide o ochranu zdravia zverených detí, tak tam je áno, vážna povinnosť, ale obojstranná - teda nielen vakcinácia ale i prípady kedy je životne dôležité vakcináciu odmietnuť, už len pri podozrení že v ktorom konkrétnom prípade je spôsobilá uškodiť a a je na najvyššom stupienku to právo, že rozhoduje zákonný zástupca akou formou bude chrániť svojho zverenca - či to bude očkovaním, alebo naopak neočkovaním (v oboch prípadoch to bude zváženie pravdepodobnosti nakazenia sa vs. rizika vedľajších účinkov z vakcíny, čo sú vždy individuálne prípady a rozhodnutia)

Pokiaľ ide o citované "ohľady voči zdraviu ostatných" tak Ústava SR a zákony SR garantujú ľudskému jedincovi, občanovi, v prvom rade hľadieť na svoje zdravie, a nie na zdravie ostatný&ch, ak by malo byť totiž v "sázke" zdravie občana tento je oprávnený nehľadieť na zdravie ostatných. Príklad: ak mi hrozí nebezpečenstvo (silný prúd vody, nedobré plavecké schopnosti a pod.), nie som povinný zachraňovať topiacich sa ľudí a pod. Čiže rovnako, ak mi hrozia vedľajšie účinky z vakcinácie, môžem mať úplne čisté svedomie voči "ohrozovaniu verejnosti nákazlívými chorobami" (nehovoriac o tom, že som vlastne zdravý) a pod.

A na záver pani magistra, posledné slová v citácii, že sa tá ochrana zdravia dosiahlo a dosahuje nepopierateľne očkovaním, je veľmi veľmi sporná pokiaľ ide minimálne o posledných 50 rokov v našich končinách, pretože faktory vďaka ktorým je zdravie ľudí také aké je sú oveľa rozmanitejšie (životná úroveň, pokrok v hygiene, potravinárstve atď. atď) a aj názory odborníkov sa rôznia, nehovoriac o tom, že tu máme naopak zase choroby ako autizmus, cukrovka, neurologické choroby u detí, ktoré v takom množstve predtým nikdy neboli.

Pridať nový príspevok

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com