Osobná skúsenosť s "pani doktorkou"

Pacientka MUDr. Špánikovej 19.01.2011
Zdravím všetkých pochybovačov a "konšpirátorov", ale radšej Vás nazvem ľuďmi s vlastným rozumom a odvahou :))

Už dlho pochybujem o farmaceutickom priemysle, liekoch a vakcináciách. Lieky som prestala užívať v prvom rade preto, lebo nesúhlasím s utrpením laboratórnych zvierat, na ktorých sa liečivá testujú. Je to na inú debatu a nemusíte so mnou súhlasiť, ale zvieratá sa nenarodili, aby slúžili človeku na čokoľvek. Verím, že človek je len jedným zo živočíchov a obyvateľov planéty a nemal by zotročovať iné druhy - to je ale na inú debatu.

Napriek tomu, že som už bola odporcom liekov a chemického liečenia na úkor imunity a rovnováhy v tele, som k MUDr. Špánikovej zašla pred štyrmi mesiacmi. Je to odmalička moja lekárka a práve som sa chystala odsťahovať sa do JV Ázie. Nanešťastie sa ku mne informácie o škodlivosti a nepotrebnosti vakcín ešte nedostali. Ako každý laik som mala strach, že dostanem nejakú "tropickú" chorobu a povedala som si, že sa dám zaočkovať aspoň proti tetanu a brušnému týfusu - pre istotu....pre čistotu, kvalitu jedla a vody v Ázii atď..
MUDr. Špániková strávila asi pol hodinu tým, že ma strašila a zalamovala nado mnou rukami, že si musím nakúpiť antimalariká, zaočkovať si aj žltú zimnicu, horúčku dengue a japonskú encefalitídu a neviem čo všetko ešte. Všeho všudy asi šesť očkovaní. Už s vlastným názorom v hlave som odmietla. Žiadala som ju, aby mi zaočkovala tetanus a nechala to tak, lebo ja si nechcem napumpovať telo toľkými vakcínami. Snažila som sa jej všemožne vysvetliť, že to nemôže byť zdravé a že je to prílišná záťaž pre telo. Výsledkom bolo, že MUDr. Špániková priam urazená ma vyprevádzala z ordinácie s odkazmi, že ma privezú späť na nosidlách alebo ma len pošlú na Slovensko v rakve, lebo tam uhyniem na nejakú pliagu. Chcela som ju nejako uistiť, tak som povedala, že stále mám možnosť dať sa zaočkovať v Thajsku, kam som vycestovala.
Na to mi ona - "vzdelaná a vševedúca lekárka" povedala, či som normálna?! Vraj tam majú určite špinavé ihly a žiadne hygienické regulácie atď atď...
Najskôr chcem povedať, že spôsob, akým ma MUDr. Špániková presviedčala nenaznačoval, že jej ide o peniaze, ale že tomu naozaj verí. Vraj sa dala zaočkovať aj proti prasacej chrípke. Ak žena jej povolania a vzdelania nevedela, že je to podvod, čo som tušila aj ja - be z lekárskeho vzdelania, tak potom kde je chyba? Naozaj môžu byť niektorí lekári takto zmanipulovaní? Alebo im rovno na medicíne plnia hlavy nepravdami a propagandou?
Tiež ma zarazila nevedomosť MUDr. Špánikovej. Thajsko má oveľa kvalitnejšie zdravotníctvo ako my na Slovensku. To by niekto pani doktorkinho vzdelania a postavenia mohol vedieť. Celý svet prúdi do Thajska, aby si tu dal robiť plastické a iné náročné operácie. Tunajšie nemocnice vyzerajú ako hotely a zdravotná starostlivosť bez poistenia je lacnejšia ako u nás. A na vrchole toho všetkého je, že Vás nikto nenúti platiť si zdravotné poistenie a ani očkovať sa. Zdravie je každého slobodná voľba. Je paradox, že vyspelá Európa to ešte nepochopila a "zaostalá" Ázia áno. Alebo inak: Farmaceutickým monštrám sa ešte nepodarilo podchytiť si ázijské vlády a nastoliť propagandu strachu o svoje vlastné zdravie, v dôsledku čoho ľudia prúdia ako slepé ovečky k lekárom. Samozrejme s vierou, že im zachránia život, aké smutné...

Pridať nový príspevok

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov
na náklady na prevádzku
:

20,50 €

počet príspevkov: 6

Za všetky dary
srdečná vďaka!

2%/3% dane z príjmov

 

Sociálne siete

 

Naše diskusné fórum
Naša stránka na VK.com
Naša skupina na VK.com
Naša stránka na Twitteri
Naša stránka na FaceBooku

Najnovšie články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kontakt

Ing. Marián FILLO Jaseňová 26
01007 ŽILINA
tel./SMS/MMS: 0904 827 031

číslo účtu SK:
520700-4200920643/8360
SK1983605207004200920643
BIC/SWIFT: BREXSKBX

číslo účtu CZ:
2800070065/2010
sloboda.v.ockovani@gmail.com