Osobná skúsenosť s "pani doktorkou"

Pacientka MUDr. Špánikovej 19.01.2011
Zdravím všetkých pochybovačov a "konšpirátorov", ale radšej Vás nazvem ľuďmi s vlastným rozumom a odvahou :))

Už dlho pochybujem o farmaceutickom priemysle, liekoch a vakcináciách. Lieky som prestala užívať v prvom rade preto, lebo nesúhlasím s utrpením laboratórnych zvierat, na ktorých sa liečivá testujú. Je to na inú debatu a nemusíte so mnou súhlasiť, ale zvieratá sa nenarodili, aby slúžili človeku na čokoľvek. Verím, že človek je len jedným zo živočíchov a obyvateľov planéty a nemal by zotročovať iné druhy - to je ale na inú debatu.

Napriek tomu, že som už bola odporcom liekov a chemického liečenia na úkor imunity a rovnováhy v tele, som k MUDr. Špánikovej zašla pred štyrmi mesiacmi. Je to odmalička moja lekárka a práve som sa chystala odsťahovať sa do JV Ázie. Nanešťastie sa ku mne informácie o škodlivosti a nepotrebnosti vakcín ešte nedostali. Ako každý laik som mala strach, že dostanem nejakú "tropickú" chorobu a povedala som si, že sa dám zaočkovať aspoň proti tetanu a brušnému týfusu - pre istotu....pre čistotu, kvalitu jedla a vody v Ázii atď..
MUDr. Špániková strávila asi pol hodinu tým, že ma strašila a zalamovala nado mnou rukami, že si musím nakúpiť antimalariká, zaočkovať si aj žltú zimnicu, horúčku dengue a japonskú encefalitídu a neviem čo všetko ešte. Všeho všudy asi šesť očkovaní. Už s vlastným názorom v hlave som odmietla. Žiadala som ju, aby mi zaočkovala tetanus a nechala to tak, lebo ja si nechcem napumpovať telo toľkými vakcínami. Snažila som sa jej všemožne vysvetliť, že to nemôže byť zdravé a že je to prílišná záťaž pre telo. Výsledkom bolo, že MUDr. Špániková priam urazená ma vyprevádzala z ordinácie s odkazmi, že ma privezú späť na nosidlách alebo ma len pošlú na Slovensko v rakve, lebo tam uhyniem na nejakú pliagu. Chcela som ju nejako uistiť, tak som povedala, že stále mám možnosť dať sa zaočkovať v Thajsku, kam som vycestovala.
Na to mi ona - "vzdelaná a vševedúca lekárka" povedala, či som normálna?! Vraj tam majú určite špinavé ihly a žiadne hygienické regulácie atď atď...
Najskôr chcem povedať, že spôsob, akým ma MUDr. Špániková presviedčala nenaznačoval, že jej ide o peniaze, ale že tomu naozaj verí. Vraj sa dala zaočkovať aj proti prasacej chrípke. Ak žena jej povolania a vzdelania nevedela, že je to podvod, čo som tušila aj ja - be z lekárskeho vzdelania, tak potom kde je chyba? Naozaj môžu byť niektorí lekári takto zmanipulovaní? Alebo im rovno na medicíne plnia hlavy nepravdami a propagandou?
Tiež ma zarazila nevedomosť MUDr. Špánikovej. Thajsko má oveľa kvalitnejšie zdravotníctvo ako my na Slovensku. To by niekto pani doktorkinho vzdelania a postavenia mohol vedieť. Celý svet prúdi do Thajska, aby si tu dal robiť plastické a iné náročné operácie. Tunajšie nemocnice vyzerajú ako hotely a zdravotná starostlivosť bez poistenia je lacnejšia ako u nás. A na vrchole toho všetkého je, že Vás nikto nenúti platiť si zdravotné poistenie a ani očkovať sa. Zdravie je každého slobodná voľba. Je paradox, že vyspelá Európa to ešte nepochopila a "zaostalá" Ázia áno. Alebo inak: Farmaceutickým monštrám sa ešte nepodarilo podchytiť si ázijské vlády a nastoliť propagandu strachu o svoje vlastné zdravie, v dôsledku čoho ľudia prúdia ako slepé ovečky k lekárom. Samozrejme s vierou, že im zachránia život, aké smutné...

Pridať nový príspevok

Zdroje/IV.2019

stav k strede 7.IV.2019 15:52

súčet darov na obživu
tvorcu a jeho rodiny
:

292,48 €

počet príspevkov: 56

životné minimum 2020
(2 dospelí + 3 deti):

658,94 €

súčet všetkých príspevkov